Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a meleg azt jelenti hogy...

Ez a meleg azt jelenti hogy itt a vég?

Figyelt kérdés

2015. aug. 7. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Most lehet tenni a troll kérdéseket, de a legtöbb ember azt hiszi, hogy 200 évente megy 1 fokot fel a hőm. Ez helytől, évszaktól függő, és egyre gyorsabban megy fel, az üvegházhatás meg már nem fordítható vissza. Az unokáid/gyerekeid már nem fognak ezzel viccelődni. :)
2015. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem viccelődtem komolyan kérdeztem
2015. aug. 7. 22:58
 3/18 2xSü ***** válasza:
73%
Igen, itt a vég. Épp most néztem meg egy filmet, és vége lett.
2015. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
3: ez elég gyenge volt. :P Igen, komolyan itt a vég. 2040 re 15 milliárdan leszünk, és szinte nem lesz fehér ember. A fehér ember vége közeledik. Az ő hibája, mondjuk, szóval meg is érdemli. (én is fehér vagyok, de ezt kell mondanom)
2015. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
minden nyáron meleg van, ez nem tűnt még fel?
2015. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 2xSü ***** válasza:
100%

Ha kánikula van, az emberek azért látják a világvégét. Ha esik és hideg van, akkor azért.


Oké, van globális felmelegedés, a statisztikákból ezt leszűrhető, de ezt aligha érzékeled a bőrödön. Kánikula régen is volt (ezért is nevezték el a nyári, hosszan tartó aszályos, meleg időszakot a nagy kutya csillagképről, és ez az elnevezés nem tavaly történt). Sőt kánikula lesz ezután is. Az időjárás lehet, hogy valamennyivel szélsőségesebb, bár nem tudom ez mennyire mutatható ki, de hidd el, ha emiatt lesz vége a világnak, az nem jövőre és nem 10 év múlva fog bekövetkezni.


Persze az ember emlékezete szubjektív. Meg vannak, akik szeretnek pánikot kelteni, mindenben valami fatális dolgot, minimum világvégét látni.


Ma például amúgy meg sem dőlt a melegrekord, volt már ennél melegebb is. Csak mivel régen volt, nem olyan éles az emléke, mint így most a jelenben átélve.


> 2040 re 15 milliárdan leszünk


Na ezt meg hol olvastad? A legtöbb ilyen jellegű számítgatás nagyjából 9 milliárd embert mond 2040-re.


> és szinte nem lesz fehér ember


Egyrészt addig sok minden változni fog. Másrészt nem eszik olyan forrón a kását. Harmadrész ez nem a világ vége lenne, maximum a fehér ember vége. De sejtésem szerint ez inkább egy lassabb folyamat. A jóléti társadalom nincs jó hatással a gyerekvállalásra, a fehér ember nem azért fog kihalni ha kihal, mert jönnek a feketék, sárgák és az életünkre törnek, hanem mert egyszerűen egyre kevesebb fehér ember születik. (Persze nem zárható ki teljesen egy világháború esélye sem, de ezt mindenki igyekszik azért elkerülni.)

2015. aug. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

tegnap 23:17

2040-et mondtál? Akkor én 70 év körüli leszek ha megélem. Ha igen akkor addigra már kisnyugdíjas leszek aki a kis fellegváras kisházában fog élni, ahonnan a lábamat sem kell kitennem mert mindent megszerezhetek a neten keresztül. Így feketékkel sem kell találkoznom.

2015. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenki meghal, megsülünk a napon, végünk van, menekülj, innentől a pincében kell élned ha túl akarod ezt élni. Amúgy nem, a föld is egy okos rendszer. Ha túlmelegszik feloldódik a golf áramlat ami az óceánok fűtőrendszere, és ez felelős a felőle jövő mérsékelten meleg levegőért is. Ha ez felborul a föld egy hatalmas hőforrást veszít, jön egy jégkorszak, aztán minden előlről. A jégkorszakot se úgy képzeld el hogy abszolút 0 és mindenki megfagy mint a holnaputánban. Szimplán olyan hideg amit az ember a jelenlegi technológiájával már simán átvészel. A következő generációk meg majd újra láthatják a ragyogó napot és a 20 fokot.
2015. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat szóval nem kell annyira pánikolni de azért nem árt ha környezettudatosan élünk nem ? és még egyszer köszönöm
2015. aug. 8. 09:53
 10/18 2xSü ***** válasza:
100%

> de azért nem árt ha környezettudatosan élünk nem?


Így van. Bár itt két oldala van az éremnek. Egyrészt te mint magánszemély vajmi kevés vizet fogsz zavarni. Lehet persze figyelni, hogy ne égjen a villany feleslegesen, hogy ne vegyél nejlonzacskót, hanem vigyél a bevásárláshoz vászontáskát, gyűjtsd szelektíven a hulladékot. De sajnos ez önmagában nem sokat jelent. Viszont a másik oldalról meg szokásoddá válhat, példát mutatsz vele másoknak, főleg mondjuk a gyerekeidnek. Még ez sem jelent mérhető változást, de a szemléletükbe beépülve ha esetleg egy gyárat fognak üzemeltetni, szempont lesz a számukra ez a környezettudatosság, vagy mondjuk egy választáson olyan pártra fognak szavazni, aki ezeket a szempontokat szem előtt tartják. Tehát nem felesleges, de tudni kell, hogy amíg az ipar, az állam nem lép, a magánember ilyen irányú törekvései nem sokat érnek.

2015. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!