Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne hogy ha radioaktív...

Dgasdf kérdése:

Mi lenne hogy ha radioaktív sugárzás nem lenne káros az emberre?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értve hogy nem mostantól, hanem mintha mindig is így lett volna. Lehetséges hogy akkor a legtöbb gazdagabb házakban lenne saját kis erőmű? Esetleg az atombombákat még ma is használnák? Még milyen szerepe lenne az a társadalomban? Továbbá eléggé más a helyzet hogy ha csak az ember vagy ha más élőlények is immúnisak. Várom az érdekes teóriákat. :)
2015. aug. 22. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy az emberre nem káros még minden másra az lenne, és az emberek nem szívesen ennének sugárfertőzött állatokat mert nem túl szépek

Plusz kb lehetne kukázni minden elektromos szerkentyűt

2015. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval képzeljünk el egy világot ami teljesen más fizika szerint működik? Sajnos ehhez én én túl korlátolt vagyok :D
2015. aug. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A másik opcióra is kíváncsi nagyok, miszerint minden élőlény bírná a sugárzást. Az elektronikus eszközök alapból védve vannak sok más olyan sugárzás ellen ami a hétköznapjainkban tönkretenné vegyük pl. a villamost. Szerintem nem lenne annyira nagy dolog a radioaktív sugárzás ellen védeni. Max egy egy ólom fólia minden kis áramkörre gondolom, de én nem tudom mondjátok meg ti. :)
2015. aug. 23. 03:09
 4/12 anonim ***** válasza:

"Lehetséges hogy akkor a legtöbb gazdagabb házakban lenne saját kis erőmű?"


akár most is lehetne, csak az urándúsítás akkor is körülményes, ha otthonra kell

2015. aug. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem változnának meg a fizikai törvényei, csak mi lennénk csótány szerű lények.

Az emberek teljesen máshogy néznének ki, pl nem lennének csontjaink


Persze az eszközöket el lehet látni sugárvédelemmel, de mondjuk a wifi, bluetooth, mobiltelefon soha nem működne.


Az evolúció nagyon lelassulna, mert az állandó háttér/kozmikus/egyéb sugárzás ami előfordul a természetben kismértékben átalakítja a DNS-t


A rák nem lenne gyógyítható sugárterápiával.

A röntgen (meg valószínűleg a cat, mri) nem működne


Szerintem így sem lenne a gazdag embereknek erőműve, feleslegesen sok áramot termel, gondoskodni kell a hűtésről(magyarul nagyobb folyó mellé kell költözniük). Max azt tudnám elképzelni, hogy nagyobb városoknak lenne saját erőművük(Budapest, London, stb).


Atombombákat természetesen továbbra is használnánk, ott általában nem a sugárzás öl meg, hanem a hőmérséklet, lökéshullám

2015. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle opció. Az egy másik fizikai világ, és még senki nem bizonyította be, hogy értelmes. Ebből következően azt képzelhetsz bele, amit csak akarsz. Úgy se igaz.


Tehát a te világodban nekem nemcsak urándúsítóm lenne, hanem atombombáim is, azzal lődözném a legyeket. Nem abban az értelemben, hogy sugárfertőzöttek legyenek, hanem közönségesen azért, hogy kinyuvadjanak.

2015. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Lehetséges hogy akkor a legtöbb gazdagabb házakban lenne saját kis erőmű? Esetleg az atombombákat még ma is használnák?"

Ezeknek a dolgoknak semmi köze ahhoz, hogy az emberre káros a radioaktív sugárzás.

2015. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fordítva: Ha a rádióhullámok halálosak lennének, akkor lenne ennyi TV-torony?
2015. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@8

Elég megnézni, hogy hányan dohányoznak, szerintem ugyanennyi lenne

2015. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert az nem okoz mondjuk egy hónapon belül lassú kínhalált, mint egy nagy dózisú sugárterhelés.
2015. aug. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!