Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szuperfolyékonyság az mivel...

A szuperfolyékonyság az mivel magyarázható?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom nagyon alacsony szintű viszkozitással.
2015. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó azt tudom de az miért van?
2015. aug. 25. 20:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, ez valamilyen kvantumeffektus csökkenésétől van. Nagy vonalakban:

Nagyon nagyon alacsony energiaszinteken az anyag részecskéi jobban rendeződnek, és bizonyos párokat alkotnak, amelyeknek a spinje ellentétesen "áll be", és az egész rendszer roppant szabályos szerkezetű lesz. A spinek "kioltják" egymást, és ezzel a másodlagos kötőerőket is kioltják. Márpedig ezektől az erőktől van egyáltalán a belső súrlódás.

Hát vmi ilyesmi, ha jól emlékszem, de okosok majd részletezik jobban

2015. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, a szupravezetés így működik.

Amúgy a szuperfolyékony az nem "nagyon folyékony", hanem "tökéletesen folyékony". Nincsen semmiféle súrlódása.

Ha nagy nyomású tűzoltófecskendőből spriccelsz ki ilyen folyadékot, az nem tud felborítani egy élére állított 10 fillérest.

2015. aug. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
81%
Emlékeim szerint a szuperfolyékonyság esetén megszűnik a viszkozitás, úgyhogy egészen extrém jelenségekre képes (pl. spontán kifolyik a pohárból).
2015. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Megkérdezhetem, hogy kik pontozták őt le és milyen megfontolásból? Tényleg érdekelne.
2015. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!