Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van okos telefon, akkor...

Gerifan kérdése:

Ha van okos telefon, akkor van buta telefon is?

Figyelt kérdés
mit gondoltok?

2015. szept. 3. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A régebbi,netkapcsolat nélküli telókat nevezik így.
2015. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Azt a mobiltelefont, ami a telefonalason es esetleg SMS-irason kivul masra nem hasznalhato, azt nevezik 'butatelefonnak'.
2015. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
"Okos" telefon nem létezik, mert az az emberek képessége, készsége. Csak a gyogyósok nevezik így az ilyen készülékeket!
2015. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy előttem szólónak teljesen igaza van. Nincs olyan, hogy okos telefon. Telefon van és kész. Ma már nem nagyon gyártanak telefonokat. Sőt, a tényleges telefonálás csak másodlagos funkció a legtöbb használónál, ugyanis nagyságrendekkel több információt e-mailen és egyéb, online módon továbbít és fogad.

Az okos telefonoknak nevezett, multimédiás eszköz, inkább kézi számítógép, ami a gsm hálózat segítségével képes hangot továbbítani. Nekem nincs ilyenem, nem is lesz. A mobiltelefont mindig magamnál tartom, emiatt gyakran mostoha körülményeknek van kitéve. Pl nemrégiben belegyalogoltam vele egy folyóba, szétszerelés, napon szárítás után már üzemelt is. Barátom okos telefonja már nem kapcsolt be többé. Máris egy dolog, amiben "okosabb". Készenléti időben is veri a "buta" teló az "okosakat" 900mAh akkumulátora akár két hétig is bírja töltés nélkül. 2x 3x nagyobb akkus okos készülékek nem nagyon bírják pár napnál tovább, ha pedig használod is egyfolytában, akkor szinte naponta kell tölteni. Ez már 2 pont a "butának". Egy normális, okos készülék 60-70-80 ezer. Nagyon sokan részletre, hűségidővel veszik. A telefon sérülésénél pedig nagy bajban vannak. Az én telóm 5ezer forintos. Szétmegy, aztán veszek másikat, hullott már darabokra motorozás közben 1-2. Pár embernél látom, hogy szinte új teló törött kijelzővel... ez már a harmadik plusz pont.

Szóval ezeket figyelembe véve nekem a "buta" az "okos".

Telefonálni lehet vele, másra nem is kell. Egyébre ott a tablet, a laptop vagy az asztali gépem. Bár utóbbi csak játék miatt van, amire egyre kevesebb időm na és kedvem van.

Engem nem érdekel az, hogy hogy néz má' ki meg hogy "őskori". Amire kell, arra tökéletes.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy haszontalan mert sokaknak szükséges a "mobil iroda", de legtöbben fészbukra és jutubra használják csak szinte.

Ismerek olyat is, akinek hónap végén nincs mit enni, de az almás telefon az kell neki 200 ezerért részletre.. elég sajnálatos dolog ez.


Az autókkal is így vagyok. Van egy lassan 30 éves autóm. Ugyanoda elvisz, ahová a legújabbak. Legutóbb 9600 forintból tettem meg vele 400 km-et. Ennyiből van tele a cseppfolyós gáz tartály.

2015. szept. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni. Ez humoros kérdés akart lenni?
2015. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

"Ezzel nem azt akarom mondani, hogy haszontalan mert sokaknak szükséges a "mobil iroda", de legtöbben fészbukra és jutubra használják csak szinte.

Ismerek olyat is, akinek hónap végén nincs mit enni, de az almás telefon az kell neki 200 ezerért részletre.. elég sajnálatos dolog ez."

Ezzel a résszel tudok egyetérteni.

Akinek valóban csak a chatelésre több százezer forintos készülék muszáj, annak úgy kell.

Én speciel naponta átlagban minimum 2-4 óra számítógép előtt ülést spórol meg az "okostelefon", mindamellett folyamatosan kéznél vannak mindazok a (talán nem állandóan kellő, de amikor hirtelen kéne, nagyon hiányzó) funkciók, amit csak egy laptop, egy kompakt fényképezőgép, adatkábel, zseblámpa, plusz még egy "butatelefon" együtt tudna kiváltani.


És rámutatnék egy pontra még, amelynek mindkét oldala szerepel a fenti kommentben, csak nincs összekötve.


Igen, az "okostelefon" üzemideje töredéke a hagyományos mobilokénak.

De kérdem én, az nem tűnt fel senkinek, hogy egy laptop, amelynek funkcióit igen jelentős részben kiváltja egy jó okosteló, az csak 2-4 órát megy egy töltéssel? :)

2015. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mérd össze egy laptop képernyőjének és billentyűzetének a méretét és mechanikáját, a hűtés mértékét és máris meg van magyarázva a 2-3 óra üzemidő.
2015. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

" Mérd össze egy laptop képernyőjének és billentyűzetének a méretét és mechanikáját, a hűtés mértékét és máris meg van magyarázva a 2-3 óra üzemidő."

Ez tény, de ettől még ugyanarról van szó. Egy hagyományos telefon üzemidejét (mely elektronikailag nemigen okosabb egy békebeli tamagocsinál) összevetni egy zsebbe sűrített számítógéppel értelmetlen. A laptoppal való összevetés sokkal jobban mutatja a reális arányosságot.

2015. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!