Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rengetek elmélet van arról...

Rengetek elmélet van arról hogy hogyan is néz ki a világegyetem igaz? Itt az enyém.

Figyelt kérdés
Mi van akkor ha nem végtelen csak több van belőle? Ez is valami nagyobbnak egy alkotó eleme mint a sejtek egy szervezetben (Csak ehhez tudom hasonlítani). Nekem 16 éves fejjel nehezemre esik elhinni hogy valami végtelen. Olvastam már hogy a matematika szerint ez egy létező fogalom hogy végtelen de akkor is olyan hihetetlennek hangzik. Szóval vissza térve a lényegre mi van ha nem csak ez az 1 világegyetem van hanem több 100 akár több 1000 és akkor már nem is igaz a világegyetem elnevezés? Lehet hogy akkora hülyeséget mondtam hogy ez már büntethető de nekem ez jutott az eszembe. Ez már egy létező elmélet?

2015. szept. 4. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Létezik olyan elmélet, hogy multiverzum... de ott mindegyik világegyetem végtelen, hiába van belőlük sok.

A tied ugye az lenne, hogy valahol van egy határa a miénknek, ott jön a következő.

A tudósok szerint ez nem valószínű.

2015. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt lehet tudni hogy ez miért nem létezhet? Ahogy én el tudom ezt képzelni az olyan mint amit mondtál csak valahogy így : Egy darabig vannak csillagrendszerek aztán egy nagy üresség jön mint 2 Nagy város közötti út. utána újra jön a 100-800 milliárd vagy több csillagrendszer ( A számokat a wikipédiából vettem)
2015. szept. 4. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Az elméleted szerint nem több világegyetem van, csak a világegyetem különválasztható galaktikus szuperhalmazokra, ami nagyjából meg is felel a tudomány jelenlegi világképének:


[link]

2015. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egész világegyetemet úgy képzeld el, mint egy felfújt szappanhabot.

A "falak" azok galaxisokból vannak - és közöttük hatalmas üres területek (ott egyébként van minden, még csillag is - csak NAGYON kevés).

2015. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Multiverzum elmélet néven keress rá a dologra, sok érdekes dolgot tartalmaz ez az elmélet és én is ezt pártolom. Pár 100 vagy pár ezer nem nagy szám, a végtelent úgy képzeld el, hogy itt egy porszem a kezemben. Már csak annak végtelen számú világ van fenntartva hogy hol helyezkedik el a világban az a porszem. Az ismert világegyetem minden egyes centiméterén ott van a porszem más más világokban, és még végtelenszer más más formája van ugyanazon a helyen, aztán a másik centiméteeren, és így tovább. Még végtelenszer eljátszhatjuk azt is hogy más anyagokból épül fel ez a porszem, és máris olyan nagy számról beszélünk hogy elképzelhetetlen és leírhatatlan. Nem tudok túl érthetően megfogalmazni egy mondatot sem, de gáz. :D
2015. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
A világegyetem nem végtelen. Az más, hogy sosem fogsz eljutni a szélére. De ami tágul, az nem lehet végtelen, hisz valahol elkezdte a tágulást (egy pontban, amit a fizikában szingularitásnak hívnak). De a multiverzum egy valós elképzelés, és megmagyarázná, hogy pl.: miért van élet az univerzumban.
2016. febr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ami tágul, az nem lehet végtelen"

De lehet, a lufi is ilyen.


A világunknak a tömege, térfogata véges (vagy legalábbis nem látunk belőle többet - lehet végtelen is).

A benne húzható egyenes végtelen.

2016. febr. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De.. a lufi sem végtelen. Elég jól elhatárolható vége van. A világegyetem pedig lehet végtelenül nagy, de nem végtelen.
2016. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A benne húzható egyenes végtelen."

Egy ilyen egyenes egy körnek fogható fel, ami nem végtelen hosszúságú, még ha nincs is vége. Számokkal kifejezhető a hossza.


Az Univerzum véges és határtalan.

2016. febr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!