Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kéne nekem egy olyan analitiku...

Kéne nekem egy olyan analitikus paraméteres függvény, amit illeszteni tudnék. Olyasmi mint az exp (-x) *x^alpha, csak negatívba kéne egy kis túllövés. Megadható ilyen egyszerűen?

Figyelt kérdés
Tehát egy exponenciális nagy maximum kéne az elején, aztán egy lecsengés, de pici túllövéssel. Ne legyen oszcilláció! Van az ismert függvény családok között ehhez hasonló? Vagy hogyan tudnék ilyen egyszerűen kikeverni, minél kevesebb paraméterrel?

2015. szept. 6. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy kénkrétan mit szeretnél. Mihez illesztenéd? Pl. az e^-x^2, tipikus haranggörbe.
2015. szept. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
olvasd el még egyszer a kérdést. Leírtam hogy az exp(-x)*x^a az alap, az egy asszimetrikus harangörbéhez hasonlít a pozitív tartományon, de az első maximum után amikor visszamegy nullára, nekem kéne egy kis túllövés negatívba oszcilláció nélkül exponenciális lecsengéssel.
2015. szept. 7. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Nem megy vissza nullára (csak végtelenben tart oda).

2. Kivonsz belőle konstanst, és akkor lemegy negatívba is...

3. A matematikában nincs olyan kifejezés, h. "túllövés"...

4. Ha ennél pontosabb válasz kell, akkor írd le hogy:

-Mihez akarod illeszteni,

-Milyen tulajdonsága legyen a függvénynek, tartományokra lebontva.


5. Nem vagyok gondolatolvasó. A matematika nem bölcsészet, hogy össze-vissza beszélünk mindenfélét. A metekban mindent korrekt módon kell leírni és megfogalmazni. Mellébeszélésnek helye nincs, gondolom ezért került a kérdés a természettudományok kategóriába és nem a bölcsészethez...

2015. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kori80 ***** válasza:

Nem tudom, mennyire lesz jó egy összeg, de azért itt van.


exp^(-x)*x^alpha - b/(((x-c)/d)^2)


Az hozzáadott függvény a (+-)1/(x^2 + 1) transzformáltja.


b-vel szabályzod a plusz kiugrás mértékét, c-vel a kiugrás szélsőértékének a helyét, d-vel a lapultságát (nagy d meredek kiugrás, kis d lapos kiugrás)

2015. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kori80 ***** válasza:

bocs, elírtam:

exp^(-x)*x^alpha - b/(((x-c)/d)^2 + 1)

2015. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!