Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok az univerzum születés...

Tudnátok az univerzum születésével kapcsolatos elméleteket mondani? Nekem csak egy szó, vagy egy név kellene (aki kitalálta). Persze írhattok elméleteket is.

Figyelt kérdés

2015. szept. 8. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
big bang?
2015. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fred Hoyle ő a te embered :) [link]
2015. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég sok ilyen van, minthogy nem tudják pontosan. Egyebek mellett az "univerzum születése" kifejezést javaslom.
2015. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom a pontos nevüket, de én ezekről tudok:

(Nagyon laikus fejjel)


- A "klasszikus" Nagy Bumm elmélet, felfúvódással, stb.

- A nagy huss (vagy mi), vagyis hogy a korábbi összeomlás nem vezetett szingularitáshoz, csak egy szűk "térrész" köré préselődött az összes anyag és energia, és onnan lendült megint ki

- Van ez a térsíkok(?) mozgása és adott pontokon való összeérése. Ilyenkor az érintkezési pontokon alakul ki új Univerzum.

2015. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Friedmann, Lemaitre, Hoyle, Hubble, Gamow, Hawking, Greene akik hirtelen eszembe jutnak.
2015. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!