Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Korlatos halmaz, felülről és...

Korlatos halmaz, felülről és alulról, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Nem tudom értelmezni, köszi előre is, a valos szamokrol van egyébként szó
2015. szept. 10. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én függvényekkel szoktam értelmezni, konyhanyelven a függvényünk egy bizonyos értéknél semmiképpen sem vesz fel nagyobb értéket. Pl. a sin, értékkészlete -1;1, vagyis sem -1-nél kisebbet, sem 1-nél nagyobbat nem ad.
2015. szept. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt értem. De azt nem, hogy a valós számoknál ezt hogyan képzeljem el.
2015. szept. 10. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


A számegyenes résznél van, ami téged érdekel. Az előző válaszoló példája is jó volt, -1 és 1 közötti valós számok halmaza, mert véges olyan szempontból, hogy -1 alá és fölé nem megy, de kontinuum-végtelen, ha a számosságát nézzük.

2015. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*-1 és 1 közötti valós számok halmaza korlátos, mert véges olyan szempontból, hogy -1 alá és 1 fölé nem megy
2015. szept. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de a valósszamok folytatodnak a minusz vegtelen és a plusz vegtelen felé. Ebben mi a véges?
2015. szept. 10. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi. A valós számok halmaza nem korlátos. De ha a valós számoknak tetszőleges zárt intervallumát veszed (vagy ezek unióit), az például már korlátos lesz.


(Ez csak egy példa, nyílt intervallum is lehet korlátos).

2015. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!