Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy osztályba 32 tanuló jár....

Egy osztályba 32 tanuló jár. Barna hajú lányok = B; Kék szemű lányok = K. [B]=8 és [K]=6 a) mennyi B és K komplementer halmazok elemeinek száma? b) hány eleme van BUK és BUK komplementerének, ha B és K is 6

Figyelt kérdés

a) B komplementer = 24

K komplementer = 26

De a b feladatot nem értem



2015. jún. 29. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:

[K] = 6

[B] = 6

[H] = 32

B U K = 12

B U K komplementer = 20

2015. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A megoldás 8-at és 24-et ír :-( , de nem tudom, mi lehet akkor a baj
2015. jún. 29. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem értettem, ezért rákerestem, és ezt találtam:

[link]

Ha innen vetted a feladatot (más találat nem volt), akkor az a baj, hogy rosszul értelmezted/írtad a b)-t.

"b) Ha a lányok között 6 fő barna hajú és kék szemű, hány eleme van a B U K és ennek a halmaznak a komplementerének?"

Tehát 6 fő kerül a B és K metszetébe, 2 lesz a B-ben a metszeten kívüli részben (mert 8 - 6 = 2), és 0 a K-ban a metszeten kívüli részben (mert 6 - 6 = 0, másképp: mert az összes kék szemű lány barna hajú).

Így valóban a B U K = 8, ennek komplementere pedig 32 - 8 = 24 lesz.

2015. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm ... ezt az egy feladatot nem értettm, de most már igen (Y)
2015. jún. 29. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!