Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Titán (illetve ötvözetei)...

Titán (illetve ötvözetei) alapanyag kardnak?

Figyelt kérdés
Milyen előnye/előnyük van a többi fémhez képest ilyen szempontból? Azt tudom, hogy mivel kicsi neki a súlya, ezért ilyen gyors nyissz-nassznak jó, mint mondjuk a Katana. Mit tudtok elmondani róla?

2015. szept. 20. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Titánt, molibdént és egyéb acélötvöző anyagok azért tesznek bele mert rugalmasabb és edzettebb lesz . Leejted nem csorbul se nem törik .
2015. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenre jó, de speciel kardnak pont nem.

Az élt nem tartja mert a keménysége messze elmarad az edzett acélétól.

2015. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Léteznek, késpengének való titánötvözetek. Erősen ötvözve vannak pl. vanádiummal, molibdénnel stb.

De,hogy egy ilyen titánötvözet penge, vagy egy Hanzo Hattori kard a jobb, arról dunsztom sincs.

2015. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:

A legegyszerűbb és legolcsóbb ha jó minőségű rugóacélból (laprugó) köszörültetsz ki kardot.

Nem törik, mert elég rugalmas, viszont elég kemény hogy tartsa az élét! Főleg ha még meg is edzed.

Fölpolírozva szép ezüstfényű. Láttam így készült Kosuth kardot. :)

2015. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval értelmetlen titánból, vagy ötvözeteiből pengét készíteni. Rugóacél jobb. Köszi srácok, most ezzel is bővült tudásom. :)
2015. szept. 21. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!