Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a körfrekvencia...

Mi a különbség a körfrekvencia és a frekvencia között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A 2Pi.

ω=2π *f

2015. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ω ugye tulajdonképpen szögsebesség, de meghatározva a fenti képlethez jutunk és mivel a 2π az egy kör, így hívhatjuk körfrekvenciának.
2015. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

frekvencia: periódusidő reciproka.

körfrekvencia: másodpercenként megtett ívmérték.

2015. szept. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A harmonikus rezgőmozgás szinuszos időfüggésű mozgás, amelyet egyenletes körmozgásból lehet származtatni azáltal, hogy a körpályán mozgó test vízszintes vagy függőleges koordinátáját tekinted a rezgőmozgás kitérésének. A körmozgás gyorsaságát a szögsebesség (omega) határozza meg, amely a megtett középponti szögtartomány per idő alapján kényelmes módon a teljes kör középponti szöge, azaz 2*pi per periódusidő (T) alapján számolható, az adódik, hogy


omega = 2*p/T.


Mivel 1/T nem más, mint a rezgőmozgás frekvenciája (f), ezért ez úgy is írható, hogy


omega = 2*pi*f.


Ez tehát a kapcsolat közöttük.

2015. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

További különbségek:

1. f mértékegysége Hz, omegáé pedig rad/s.


2. f-et főleg fizikusok szeretik, omegát pedig mérnökök.

2015. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az frekvencia és a körfrekvencia mértékegysége ugyanaz, ugyanis a radián nem mértékegység. Legalábbis általában nem írják ki, tehát a körfrekvenciára is lehet nyugodtan 1/s-ot írni.


Ez nem fizikusság vagy mérnökség kérdése, hanem témaköré. Én fizikus vagyok, aki mérnökként dolgozik, és mi bizony előnyben részesítjük a frekvenciát a körfrekvenciával szemben.

2015. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt utolsó, szinte sejtettem, hogy lesz egy ilyen megjegyzés, és már az első mondatból megállapítottam, hogy fizikus vagy.

Ebbe nincs persze semmi rossz, tudom, minden fizikakönyv frekvenciával számol (és nyílván SI-be mindkettőre 1/s jön ki).

Én viszont mérnök vagyok, és azért szokás kiírni a radiánt, hogy valamivel jelezzük a 6,28 -as szorzót.

Elég kellemetlen tud lenni, egy rezgéstani mérésben, ha ezeket összekeverjük.

2015. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg fizikus lehet, mert én Budó felfogásban írtam, amit írtam, és ő is gyakorlatilag leírta ugyanazt. :)
2015. szept. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt 7-es válaszoló!


Lehet így is meg lehet úgy is. A lényeg, hogy az ember értse, hogy mit számol. Én elvégeztem egy tudományegyetemet is meg egy műszaki egyetemet is, és egyik helyen sem használtuk a rad/s jelölést. Az biztos, hogy ha használjuk, az megelőzi a félreértéseket.

2015. szept. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!