Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külömböző frekvenciájú RAM-oka...

Külömböző frekvenciájú RAM-okat raktak bele a laptopba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve vettem a spantól egy Toshiba Satellite A200 típusú laptopot.Még a spanom elötti gazdája (nagyon vigyázott rá) rakatott bele ramot állítólag szervízbe...

Játszok a Hitman 3-al full grafikán megy erre mindig kékhalált dob és nem tudtam miért.Mondom biztos a ram-al van a gond.Megnézem a SIW nevezetű programmal erre az 512-es RAM 667-en megy a 2gb-os meg 800-on.... :'D

Mit csináljak? Csak azt az egy ramot nem lehet feltolni 800ra ugye? Kikéne szedni igaz? Én nem hiszem el, hogy ezt szervízbe rakták bele akkoriba...

Mit csináljak? Könnyen kiveszem, mert csak egy lapot kell levenni ahogy elnézem, csak egy csillagcsavar fogja.

Amúgy olvastam olyat, hogy tényleg nem lehet kézzel megfogni a RAM-ot ez igaz?



2014. dec. 8. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
az hogy nem ugyan azon a frekvencián tudnak max dolgozni az nem valószítnű hogy bármi gondot okozna de nem is tudnak más sebességen dolgozni.. a gyorsabb ramnak kellene a lassabb frekvenciáján dolgoznia..
2014. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt egy kép:

[img] [link]

2014. dec. 8. 23:58
 3/8 A kérdező kommentje:

Nah újra...

[link]

2014. dec. 8. 23:59
 4/8 A kérdező kommentje:
De jobban járnék, ha kivenném az 512-est nem?
2014. dec. 9. 00:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát 2 + 0,5-nek (GB) tényleg nincs sok értelme.

Inkább vegyél még 2 GB-ot (800 MHz-est), ha van rá pénzed.


Valószínűleg mindkettő 667 MHz-en megy most, vagy talán még lassabban.


A RAM-ot ne nagyon fogdosd kézzel, fogalmazzunk így inkább. A sztatikus elektromosság nem tesz jót neki, ha fel van töltve a kezed és úgy fogod meg.

2014. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Inkább vegyél még 2 GB-ot (800 MHz-est), ha van rá pénzed."

Jah, ez előtt persze nézd meg, hogy tud-e kezelni 4 GB-ot a laptop.

2014. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Inkább csak simán kiveszem, amit linkeltem képet azon is rajta van csak 3Gb-ot kezel.

Köszi a válaszokat!

Még annyit, hogy 800Mhz-nél magasabban is tudna futni a 2Gb-os nem? hol tudom azt felhúzni? mert bios-ban nincs semmi ilyesmi mint az asztali gépemben.

Frissíteni bioszt meg úgy tudom elég necces mert ha nem jó akkor dobhatom ki az egészet.Nem?

2014. dec. 9. 15:39
 8/8 anonim ***** válasza:
nem kell azon növelni főleg nem laptopban (nem tudom hogy egyáltalán lehet-e) de én is ddr2-őt futtatok a gépben és semmi baj nincs 800mhz-n tökéletesen tudok játszani mindennel
2014. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!