Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Parabola egyenlete. Hogyan?

Szőrös István kérdése:

Parabola egyenlete. Hogyan?

Figyelt kérdés
Alap esetben, ha a parabola egyenletét szeretnénk felírni a fókuszpont segítségével (pl y=2 egyenessel), akkor y = 1/2p * x^2 a parabolánk egyenlete. Jelen esetben adott nekem egy tetszőleges egyenesem (n1*x + n2*y = c) és egy fókuszpont (F(u,v)). Nekem ehhez az egyeneshez és fókuszponthoz kellene felírnom a parabolát és szükségem lenne egy y-ra rendezett egyenletre, ez lehetséges? Esetleg valaki letudná nekem részletesen vezetni, hogyan is működne?

2015. okt. 10. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nocsak, grafika hazi?:)


Probalkoztam en is ezzel egy keveset, lett belole egyenlet is, de azt a Matlab sem tudta y-ra rendezni. Probaltam meg numerikusan is vegigprobalni a 2 ismeretlenes egyenletet, de a vegeredmennyel nem voltam megelegedve.


Viszont forgatni egyszeruen tudsz, illetve a "normal", vizszintes vezeregyenesu parabola pontjait meghatarozni sem nagy kihivas.

2015. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen grafhazi :D Forgatással én is megoldottam, gondoltam hátha van valami "szebb" megoldása. De akkor marad ez. Köszi a választ:)
2015. okt. 10. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor egy elforgatott paraboláról van szó. Ez egy ún. másodrendű görbe az xy síkban. Általában implicit alakban szokás megadni.


y-ra ez a megoldóképlet segítségével lehetséges, de akkor ronda gyökök lesznek benne.

2015. okt. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

ott az a szép tört=kettő négyzet összege egyenlet, ha ott elvégzed a négyzetre emeléseket meg kibontasz minden zárójelet és egy oldalra rendezed, akkor lesz baromi nagy másodfokú egyenleted, ahol a 3 együttható (a, b, c) sok tagból áll (talán 20? én is ezzel kezdtem grafházit, de aztán inkább forgattam)

ilyenkor annyi lesz a dolgod hogy minden x-re megoldod a másodfokú egyenletet, és meg is vannak a parabola pontjai, bárhogyan áll az egyenes és bárhol van a fókusz

2015. okt. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!