Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen fát érdemes ültetni és...

Milyen fát érdemes ültetni és mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk barátnőmmel egy fát ültetni valahol, és az első ötlet az az, hogy tölgyfát ültetnénk, de elég hosszú folyamat (úgy olvastam)

Én nem vagyok kertész, nem is nagyon foglalkoztam eddig ilyenekkel (sajnos) de most lekesen érdeklődöm iránta.

Milyen fa nő viszonylag gyorsan?

E fát szeretnénk a szerelmünk gyümölcsének teremteni, és az idő múltával gondozni, és gyönyörködni benne, ahogy megnő :)



2015. okt. 12. 17:49
 1/6 Totárp válasza:
Hát ha tölgyfát ültettek arra elég sokat kell várni hogy látványos növekedést mutasson. :/ Viszont a platán,a szil,a nyár azok egész gyorsan nőnek és elég igénytelenek is. :D Az ültetési időszak pedig majd mostanában kezdődik, (lombhullatás után). Jó kertészkedést! :)
2015. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és hol szerezhetők be ezek a fa fajták?

Pl: a nyárfa, nem hiszem hogy árulnak

2015. okt. 12. 18:39
 3/6 Totárp válasza:
A nyárfában nem vagyok biztos de szilfát meg platánt biztosan árulnak. :D A nyárfáról meg ha olyan környéken laksz (vidéken) mindenhol belebotlasz. Ha mondjuk pesti vagy úgy már neccesebb. (Am. Személyes kedvencem a szil.) :)
2015. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 darida ***** válasza:

Viszonylag gyors növekedésű a császárfa. [link]

Tavaszi kék virága mellett, koronaformája is szemetgyönyörködtető.

2015. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá "hosszú folyamat", elültetsz néhány magot, és lesz belőle fa. Ha csíráztatod, büfizteted őket, akkor sokkal jobb arányban fognak megeredni, de a kikelt példányok nem lesznek olyan életrevalóak, mint egy saját erőből megeredt mag. Gyümölcsfát javaslok, azt nem csak nézegetni lehet, hanem enni is róla.

Adalék:


https://www.youtube.com/watch?v=xtK8tUBMfq8

2015. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!