Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A bogaraknak (és általában a...

A bogaraknak (és általában a rovaroknak) van hallószervük, vagy inkább a rezgésekre, fényre reagálnak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a kérdés hülyének vagy naívnak tűnik egy hozzáértő számára, de holnap két nyolcéves kislánynak kell elmagyaráznom néhány, a rovarokkal kapcsolatos dolgot, és régen volt, amikor biológival és zoológiával foglalkoztam, he egyáltalán tanultam valaha is ilyesmiről!

2015. okt. 14. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A gerincesek mellett egy sereg más állatcsoport is képes a hallásra. Így például azok a rovarok, amelyek hangokkal kommunikálnak. Hallószerveik különbözőek lehetnek.


A páros csáp a rovarok (tapintó-) és (szagló)szerve – sok, változatos formájú, a gázok kémiai elemzésére alkalmas kemoreceptorral, továbbá a levegő mozgását és hőmérsékletét érzékelő szervekkel. Egyes csoportoknál a 2. ízen található a Johnston-féle szerv, a rovarok hallószerve.


Más rovarfajok egyedei hangjelzések segítségével találhatnak egymásra. Ilyen, hívogató hangjelzés például a tücskök ciripelése. Ezeknek az állatoknak természetesen hallószervük is van.

2015. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes, és laikusnak is érthető választ!

Ami azt illeti, magamtól is gondolhattam volna azokra a rovarokra, amelyek hanggal kommunikálnak.

Lényeg az, hogy a gyerekek megértették amit elmagyaráztam nekik, és születésnapjukra "állatos" könyveket kértek, de nem a szokásos gyerekmeséket oroszlánnal és farkassal, hanem valami népszerűsítő tudományosat a "kis" élőlényekről.

Ami ahhoz képest, hogy még csak nyolc évesek, elég biztató dolog. :-))

Mégegyszer köszönöm!

2015. okt. 15. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!