Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség a (szexuális...

Mi a különbség a (szexuális értelemben vett) jó érzés (orgazmus), és a fájdalom (pl. fogfájás) között?

Figyelt kérdés

Halál komoly a kérdés! Mindkettő lehet nagyon intenzív érzés, az egyikre mégis vágyunk, a másikra viszont nem, mert az egyik örömet okoz, a másik viszont mit is? Fájdalmat, de az miben különbözik az örömérzettől?


Előre szeretném tisztázni, hogy nekem nem okoz örömet semmilyen értelemben a fájdalom.



2015. okt. 15. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk az, hogy a fájdalomreceptorok teljesen mások, mint a taktilis receptorok, és az agy teljesen más területén keltenek ingerületet?
2015. okt. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"mondjuk az, hogy a fájdalomreceptorok teljesen mások"


De miben mások? pont ez lenne a lényeg. Szerinted én nem tudom, hogy mások?! Tudom, hogy a fájdalom más, mint az örömérzet, mindenki tudja!

Kösz a semmit, ment a piros kéz.

2015. okt. 15. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi volt, csak meg kell érteni. Érdekes, nekem az a mondat egészen mást mondott. Itt keresd a kérdésed-beli különbségre is a választ.


Az ember az érzeteket valamiféle akció hatására érzékleli. Az akció vagy jót tesz az életnek, vagy közömbös, vagy rosszat tesz. A reakció is ehhez igazodik, ez az agy egyes részeinek (ha tetszik a receptoroknak is) a munkamegosztása. Amelyik akció jót tesz az életnek, arra a reakció arra irányul, hogy a dolog "folytatódjék". Amelyik káros a z életre, ott pedig arra, hogy az akció megszűnjön. Mégpedig mindez fokozatokban, szélsőséges esetben a tudatos agytól át is veszi az irányítást az ösztön. Próbáld ki egy tüzes vasdarab fogdosásával.

2015. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

" Az ember az érzeteket valamiféle akció hatására érzékleli. Az akció vagy jót tesz az életnek, vagy közömbös, vagy rosszat tesz. A reakció is ehhez igazodik, ez az agy egyes részeinek (ha tetszik a receptoroknak is) a munkamegosztása. Amelyik akció jót tesz az életnek, arra a reakció arra irányul, hogy a dolog "folytatódjék"."


Ezt könnyű cáfolni. Pl. a maszturbáció mindig jó érzés, de mivel tesz jót az életnek? Persze biztos van valami előnye, ha mondjuk egy héten egyszer frissíted magadnak az ejakulátumot, de van, aki naponta is többször csinálja. Tehát még ha nem is káros (bár ebben nem vagyok biztos), de a semlegesség fogalmát mindenképpen kimeríti.


Vagy mondok mást. Az édességek (csokik, cukrok) mivel tesznek jót az életnek? Persze itt is az van, hogy egy bizonyos mértékig biztos van előnye, de ennek is vannak függői. Mint ahogy más táplálékoknak is, mert van, aki 3 mázsásan is degeszre tömi magát napi négyszer.


Ezzel ellentétben az egészséges táplálékok (pl. zöldségeket) sokan nem szeretik, pedig azok tennének igazán jót az életüknek.


"Amelyik káros a z életre, ott pedig arra, hogy az akció megszűnjön."


Dohányzás, alkohol, drogok fogyasztása stb... Ezeknél nincs ilyen kontroll.

2015. okt. 16. 17:17
 5/5 anonim válasza:

Nem értem, miért azonos attól, hogy intenzív érzés:-? de nem tudok erre valamilyen biológiai magyarázatot adni..


Nekem erről elsőre az ugrott be, hogy a szexualitáshoz sok minden köthető közvetlenül, pl. olyan dolgok, mint szeretet, vonzódás, amelyek elég bonyolult érzések, és rengeteg pozitívumot tartogatnak maguk mögött, de lényegében a magam részéről én nem is a szexualitásra vágyom, hanem az ebből fakadó szeretetre(ebből a szempontból nem tudom hogy maszturbálás közben mi játszódik le, de lehet hasonló), az erőszakra nem vágynak az emberek például. A fogfájáshoz nem köthető más pozitív benyomás, max. akkor, amikor elmúlik.

Ezzel szemben sokféle olyan fájdalom van, amivel "megéri" szenvedni az embernek.

Lényegében a fogfájás nem egy döntés, vagy nem egy közvetlen tettből fakad, hanem önkéntelenül tör rá az emberre, míg az orgazmus nem. Emellett is sok olyan fájdalom lehet, ami nem kívánatosan hat emiatt(is), mert nem mi okozzuk közvetlenül önmagunknak, vannak akik az érfelvagdosástól érzik jobban magukat, azt is ők teszik tudatosan önmagukkal.

2015. dec. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!