Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyennek képzelitek a Kárpát-...

Milyennek képzelitek a Kárpát-medencébe hazatérő magyarokat?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésél megy épp a vita róla. Árpádék egyszerű barbár horda voltak, akiknek mindent meg kellett tanítani, vagy egy saját és igen is jól kifejlett kultúrájú nép?
2009. márc. 25. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
honnan hazatérő?
2009. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egyértelműen az utóbbi! Elég csak az ötvösművészetükre gondolni, és arra, amit az arab utazók írtak a magyarokról(gazdagok és jó külsejűek) Ráadásul egy csomó mindent éppen, hogy ők tanítottak meg Európa többi népének. Ilyen például a gomb (régészek, ha sírmellékletként gombot találnak, rögtön tudják, hogy magyar sírról van szó) az élesztő, és az alsónemű is. Mondják, hogy a szappan is magyar találmány, ami elképzelhető, tekintve, hogy ők rendszeresen mosakodtak, míg Európa többi népe nem igazán:-)
2009. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyet értek.

Úgy látom ellenvélemény nem érkezett.

Vagy mindenki ezen a véleményen van, vagy nem is érdekel senkit sem. Legalább is annyira nem, hogy egy vitába belemenjen.

2009. márc. 26. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Mivel ez nem vitafórum, ezért még jó, hogy senki nem megy bele vitába.

Egyébként még elképzelni sem tudom őket...

2009. márc. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

A földművelés, a földművelő eszközök készítését meg kellett tanulniuk a magyaroknak, mivel előtte a sok vonulás miatt nem volt rá szükségük.

Volt egy kulturájuk, de volt sok fejlődni valójuk.


egyébként tényleg honnan "hazatérő"? Nem tiszta mit akartál ezzel a szóval.

2009. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A földművelésről már írtam, csak nem ide. Még a finnugor elméletet támogatók írásaiban is van róla szó, hogy félnomád életmód. Állatlegeltetés és földművelés.


Úgy hazatérő, hogy hazatérő. A régi otthonba hazatérő. Atilla király országába. Ahogyan előttünk az avarok is hazajöttek, megsegíteni a hunokat. Úgy őseink az avarokat, amikor segítségre volt szükségük.

2009. márc. 26. 19:52
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Mért hivatkozol arra, hogy máshova írtál már róla? És? Vadászgassunk, hogy vajon hol van?


Azért haza mert Attila hordái pár évig megszállták ezt a területet? Akkor a tatároknak is haza a kárpátmedence?


Ez olyan mint a dáko-román kontinuitás.

2009. márc. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azért hivatkozom rá, mert már leírtam. De ha logikusan végiggondolod, magad is rájössz.


Nem pár év volt az, és persze nem csak a Kárpát-medencét. Atilla egy szép nagy birodalmat épített.

Azt se felejtsd el, hogy a tatárok annak idején szabad átvonulást kértek hazánkon, testvéri viszonyunkra hivatkozva. Ugyanúgy, ahogy később a törökök is.

A tatárokat IV. Béla egyböszméskedte.


Nem olyan, mint a dákó.román elmélet. Ennek van valóságalapja mégsem hiszed el, azt meg a románok elhiszik.

2009. márc. 27. 09:42
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

en nem ertem h mi a kerdes de osszinten


ti magyarorszagiak mondjatok azt h ti vagytok a nagy magyarok de itt a kerdes h milyenek kepzeled el a karpat medencebe hazatero magyarokat valaki magyarazza mar el nekem is


vegulis mikor 7 vezer ide jott talalkozott a szekelyekkel es megvoltak lepodve h magyarul beszelnek itt aztan fogadtyk a romanokot is s igy tovabb

2009. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!