Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szemszögből mennyir...

Tudományos szemszögből mennyire meggyőzőek ezek az érvek az evolúció ellen?

Figyelt kérdés

Íme a videó:


https://www.youtube.com/watch?v=33T4-Zgs_dg


Nem sok, kicsivel több, mint 2 perces. Mit mondana erre egy evolúcióbiológus? Értelmesebbek ezek az érvek, mint Kent Hovindé? :D


(A magam részéről elfogadom az evolúciót hitelesnek.)


2015. okt. 22. 01:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

8-as vagyok.


Kedvenceim: Fél szárnnyal hogy repülhet egy madár?

Ha forgószél megy át egy roncstelepen nem lesz Boeing 747.

Ha találsz egy órát nem gondolod, hogy magától jött létre, tervezőre gyanakodsz. Ha robbantasz egy erdőben nem lesz bútor. stb.

Mind lerágott csont és arról árulkodnak, hogy nem értik a természetes szelekció mechanizmusát.

2015. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%

A válaszokat elnézve nagyon sokan dobálóznak a kreácionistákra lenéző válaszokkal, úgy csináltok mintha valami nagy szaktekintélyek lennétek a témában pedig ugyan azt csináljátok mint a másik... nekik azt tanították ,hogy Isten teremtette a világot meg mindent benne; nektek meg azt ,hogy évmilliárdok alatt ezzé fejlődtetek, és csak mondjátok mind a magatok igazát.


Sajátságos helyzetben vagyok mert egy keresztény családba születtem és nagyszüleimig majdnem mindenkinek köze van a biológiához (mikrobiológusok/biológusok/orvosok/agrármérnökök). Én magam nem vagyok keresztény, nem védeni akarom a kreácionizmust, de állítom nektek ha végigolvassátok az evolucionisták műveit ti is be fogjátok látni van abban is annyi "rés" mint a Bibliában. Mind kettőhöz kell majdnem ugyan annyi HIT.


Ha az arányokat nézzük akkor tényleg mondhatjuk ,hogy a kreácionizmus kisebbségben van de ne feledkezzünk meg arról sem ,hogy az evolúcionisták tábora is nagyon megosztott. (épp ezért lehet azt mondani az sem egy 100% bizonyított tézis) Nagyon sok ateista tudós van aki mind két verziót tagadja és máig kutatja a lehetséges újabb alternatívákat.

2015. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%

"de állítom nektek ha végigolvassátok az evolucionisták műveit ti is be fogjátok látni van abban is annyi "rés" mint a Bibliában."


Ez nem igaz. Vannak dolgok, amiben nem értenek egyet az tudósok. Ettől még a tény, hogy az evolúció igaz nem kérdés. Például: vita tárgya ma is: nature/nurture.

Linkelek egy oldalt, ami talán érdekes lehet.

[link]

2015. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
57%

"Nagyon sok ateista tudós van aki mind két verziót tagadja"

Mondanál egyet?

DE TUDÓST, és ne valami hülyét. Olyat mutass, aki ugye biológusként dolgozik, a többinek a véleménye itt nem számít.

2015. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%

12-es vagyok.

13-asnak válaszolnék.

"Vannak dolgok, amiben nem értenek egyet az tudósok. Ettől még a tény, hogy az evolúció igaz nem kérdés."

Nem ez csak egy verzió a jelenségre. Ez ugyan olyan minthogy oly sokáig vitatkoztak ,hogy a Pluto bolygó-hold-vagy valami egyéb. A tényen az nem változott ,hogy egy égitestről beszélünk.

Az az evulúció amit ma oktatnak és oly sokan (mint te is) bálványoznak több helyen önellentmondásokba fut bele. És mielőtt habzó szájjal esnél az evolúció védelmére kérlek olvasd el az ezzel kapcsolatos SZAKMAI oldalakat/folyóiratokat. De ha már ennyire szeretnél bizonyítani akkor kérlek linkeld be nekem azt is ahol (szintén szakmai folyóiratot vagy oldalt ne ilyen videót mint amit a kérdező dobott be...) egyértelműen kijelentik ez (evolúció) a teljes igazság és minden kételyt kizáró bizonyítékok garmadája oszlat el minden kételyt. [ha találsz ilyet esküszöm megtapsollak]


A 14-es hozzászólónak válaszul, esküszöm nem készültem ehhez a témához de ha nagyon akarja rá fogok keresni és linket is fogok dobni.

Érdekességként a családomban a kettő verzió egyfajta hibridje az elfogadott. Mivel keresztény biológusokról van szó ők egyfajta tudatosan elindított evulúciófélében hisznek. Engem még nem győztek meg vele; egyik oldal sem :)

2015. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
37%

#15, nyilván neked sincs fogalmad az evolúcióról.

Leírnád röviden, hogy MI az evolúció meghatározása?

2015. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Mivel keresztény biológusokról van szó ők egyfajta tudatosan elindított evulúciófélében hisznek."


Teista evolúció. Voltaképp ugyanaz ami ellen felszólaltál. Az Isten kérdést leszámítva.

2015. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%

13 vagyok.


természetesen tudok linkelni megfelelő oldalt. [link]

Itt több mint 100 cikk foglalkozik az evolúcióval. Remélem szakmailag megfelel ez is attól függetlenül, hogy nem a sciencedirectről van.

Volt egy vita a szkeptikus társaság és ÉRTEM mozgalom között. Érdemes végigolvasni és el lehet dönteni ki melyik oldalra áll. Link: [link]

Önellentmondásokra írj példát. De ne olyat, hogy nem tudod elképzelni, hogy alakul ki a szem stb.

Számomra megfelelő bizonyíték az evolúcióra, amikor "egyszerű" élőlényeket vizsgálnak. Nálunk embereknél egy generáció 25 év, szerencsére náluk egy nap alatt több száz generáció is lehet és így az evolúció megfigyelhető.


Ajánlott könyvek:

Dawkins: Önző gén

Dawkins: Ős meséje

Venetainer Pál: Molekulák, gének, sorsok

Steve Jones: Darwin szelleme

Denett: Darwin veszélyes ideája

Csányi,Pléh: Mindörökké evolúció


Másik oldalról is olvastam könyveket, mert ugye ne csak az egyik oldalt szajkózzuk és ne tudjuk mit gondol a másik oldal:


Watchtower: Az élet hogyan jött létre

Baumann Miklós: Keletkezés vagy teremtés?



Amit a biológus ismerőseidről írtál, sok ilyennel találkoztam, amikor a vallásos emberek megértik az evolúciót, de nem tudják összeegyeztetni a hitükkel. Ezért találnak egy rést, amit a tudomány MÉG nem magyarázott meg és beleteszik istent.

2015. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!


Magam is elég nagy butaságnak tartom, amiket Tasi István mondott. Csak azon csodálkozom, hogy ezeket elhiszik. Bár megfelelő ismeret hiányában és a hiszékeny természet miatt ezt nem csodálom.


11:28-as!


Rövid leszek :-)


A keacionizmus áltudomány, pont. Egy dolog a mozgatórugója: az istenhit, amit pusztán vallási meggyőződésből nem fogadnak el. Persze ez csak a fundamentalistákra jellemző, mert az értelmes hívő embereknek (pl katolikusok) semmi baja nincs az evolúcióval, ugyanúgy hisznek mellette Istenben és gyakorolják a vallásukat.


Ne sértődj meg, de megfelelő ismeretetekkel rendelkező orvos, biológus nem fogja elfogadni a kreacionizmust. (én nem ismerek egy tekintélyest sem...) Ha elfogadja, akkor azt vallási alapon teszi, nem pedig azért, mert igazolni tudná. Egy valamirevaló tudós a kreós érveket pillanatok alatt ízekre tudja szedni, és ki tudja mutatni hamis mivoltukat. Pont ezért, az evolúció elfogadásához nem hit kell, hanem ész, mivel Darwin kora óta elegendő bizonyíték sorakozott fel mellette.


Én még nem láttam olyan tekintélyes ateista tudóst, aki ne fogadná el az evolúciót. Egyáltalán van ilyen "tudós"? Ha most csak a biológiában maradunk, ostobaság még a feltételezés is. A modern biológia nagyban épít az evolúcióra.

2015. okt. 22. 16:04
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egy biokémikust tudok, hogy nem fogadja el az evolúciót. Amúgy tőle ered az E.coli "probléma". Behe professzorról van szó. Persze az állításait cáfolják folyamatosan. Az egyetemen, ahol tanít ez van kiírva: "Bár tiszteletben tartjuk Behe professzor jogait nézeteinek kifejtésére, azonban ezen nézetek egyedül sajátjai, azokat tanszékünk semmilyen formában nem támogatja. Egyöntetű álláspontunk szerint az intelligens tervezésnek nincsen tudományos megalapozottsága, nincs kísérleti ellenőrzése, s nem tekinthető tudományosnak. " Forrás wiki.
2015. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!