Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kétváltozós függvény...

Egy kétváltozós függvény szintvonalai és gradiensei alapján már elég jó képet lehet kapni a függvény grafikonjáról?

Figyelt kérdés
Külön tanulom az analízist, mert érdekel. És ugye egy f(x,y) függvényt kapásból nem lehet ábrázolni. De ha vázolok pár szintvonalat és gradiensvektorokat, akkor kb jó képet kapok a térbeli grafikonról ugye? Ha a gradiens mutat valamilyen irányban, akkor a grafikon abban az irányban változik, ha ugrálunk a z-tengelyen? Vagy rosszul fogtam fel a dolgokat? És ha az adott ponthoz tartozó gradiensvektor kijön, az geometriailag mit jelent pontosan? Hogy pl a z tengelyen egységnyi lépés után a P annyival "tolódik" el? Remélem érthetően írtam mindent. Csak nagyon érdekesnek tűnik nekem ez a téma, és szeretném tényleg megérteni. Köszönöm aki válaszol!
2015. nov. 9. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A gradiens geometriai jelentése, hogy a függvény (az adott pontban) abban az irányban változik a leggyorsabban. Sokféle kétváltozós függvény van, jellegüket, alaptulajdonságaikat az irány menti deriváltjaik fejezik ki legjobban. A szintvonal ábrázolás mondhat valamit egy függvény jellegéről, feltéve, ha elég jól ismered az alap (elemi) függvények viselkedését.
2015. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gradiensvektor merőleges a szintvonalakra és a felület érintősíkjában van. Ez a geometriai jelentés.
2015. nov. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!