Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy vákuumcsomagolt kávé...

Egy vákuumcsomagolt kávé vajon kemény téglatest lenne a világűrben is?

Figyelt kérdés

Itt a Földön egy csomag kávé egy kemény téglatest, mivel belül vákuum van, kivül meg a földi nyomás, tehát a kávészemcsék egymáshoz préselődnek. De a világűrben, ahol kivül is vákuum lenne, ott ugyanez a csomag kávé már képlékenyebb lenne? Vagy a belső vákuum ahogy egymásnak feszíti a kávészemcséket az már mindenképpen meghatározza a keménységét?

Mi a véleményetek?



2015. nov. 26. 01:02
 1/5 Szaniszlo Ferenc ***** válasza:
Mivel adott térfogatra vetítve egy gömbnek kisebb a felülete, mint egy kockának, azonos külső és belső nyomás esetén szerintem összeplöttyedne a kávé valami krumpli alakú dologgá.
2015. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg felpuhulna és egy kicsit megdagadna mert a világűrben a nyomás jóval kisebb mint a zacskóban.
2015. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az úr vákuumában felfújódna.

A csomagban az a vákuum nem nagyon jobb pár tized-század bar-nál lecsomagoláskor és azt még rontja a kipárolgó víz, illóanyagok stb.

Ha a csomagban mondjuk 0,1 bar van, ami élelmiszer csomizásra elég tűrhető vákuum, akkor a 25X10X5 centis csomag egy nagy oldallapjára a légnyomás (esetünkben mondjuk 90 kPa, 90 kN/m2) kb. 225 kg-nak megfelelő erőt fejt ki. Az űrben ,amit most tekintsünk tökéletes vákuumnak, kifelé fog hatni 25 kg-nak megfelelő erő.

Még lehet, hogy ki is pukkan.

2015. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kipukkadni azért nem hiszem, hogy kipukkadna, elvégre ez olyan, mintha itt a Földön 1.1 bar-ra fújnád a csomagot. Annyit csak kibír.
2015. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, sosem fújtam még fel kávé csomagolást. :D

De ha belegondolok, hogy a varrataira két oldalról 250 N széthúzó erő hat, vagyis mintha 25 kg súly rá lenne lógatva, nem tartom kizártnak, hogy a levasalt varratok elnyílnak. Az én már kipukkanásnak nevezem. :)

2015. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!