Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » El tudnátok magyarázni az...

El tudnátok magyarázni az ionképződést? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Most mentem 9. osztályba. Az általános iskolában a tanárunk nem magyarázta el az ionképződést ezért nem tudom, viszont a gimnáziumi tanárom se magyarázza el,mert úgy gondolja hogy ezt általánosba kellett volna megtanulnom. 2 nap múlva ebből dolgozatot irat és nem értem, egyest meg nem szeretnék kapni. A segítségeteket kérem. Nagyon fontos lenne, előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 29. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

azok az atomok amik le szeretnének adni elektront leadnak amik meg fel azok fel

az ellentétes töltések meg vonzzák egymást

2015. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Honnan tudom melyik ad le és melyik vesz fel? És mennyit?
2015. nov. 29. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Vegyél elő egy periódusos rendszert!


Az atom száma az egyenlő a protonok és az elektronok számával (atomban ugyanannyi, mivel a proton pozitív, az elektron negatív, és az atomnak nincsen töltése).


Minden sor egy elektronhéjat jelent az atomban. Balról jobbra haladva egyre több elektron van a legkülső héjon, majd betöltődik, majd új sor, azaz új héj feltöltése kezdődik. A jobb oldalon lévő atomok (hélium, neon, argon,...) a nemesgázok. Ők azok, akiknak nagyon stabil a szerkezetük, ezért nem is szeretnek kémiai reakcióba lépni. Na a többi atom is olyan szerkezetet szeretne, hogy ne legyen betöltetlen elektronhéjuk.


Ezt hogy tudja elérni?

Baloldalon (pl. Ca) lead elektronokat. Ca-nak 2 elektront kell leadnia, hogy ne legyen betöltetlen héja, tehát 2-szeresen pozitív ion lesz: Ca(2+).


Jobboldalon (pl. Cl) elektront kell felvenni, hogy betöltődjön az a héj. Így a Cl(-) keletkezik, mert ő csak egy elektront vesz ugye fel.


Ja és a negatív ion az anion, a pozitív a kation.

Jegyezd meg mondjuk úgy, képzelj el egy csinos lányt akit Katinak hívnak, és akkor tudod hogy a KATION POZITÍV. :)

2015. nov. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mostmár értem:)
2015. nov. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!