Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mik a földgáz kémiai tulajdons...

Mik a földgáz kémiai tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Az égést tudom,de ezenkívül esetleg tud krakkolni,vagy van szubsztitúciója?Nagyon fontos lenne :) Köszi;)

2015. nov. 30. 17:14
 1/2 Silber ***** válasza:
100%

Először is le kell szögezni, hogy a földgáz miből áll. Javarészt általában metán (90%+), mellette egy kis etán és egyéb nehezebb szennyezők. Ha 100%-os metánnak vesszük, akkor az képes szubsztitúcióra (CH4 + Cl2 -> CH3Cl + HCl), de eliminációra vagy addícióra nem.

És nem is lehet krakkolni, habár mégis gyakran használják rá ezt a szót, valószínűleg hibás átfordításból.

A krakkolás két szénatom közti kötés felbontását jelenti, melynek során nő a részecskék száma. Mivel a metánban csak egy darab szénatom van - így nem képes rá. Azonban magas hőmérsékleten bontani lehet, így állítanak elő iparilag nagy mennyiségű hidrogént.

2015. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen :) Éreztem,hogy a krakkolni szó valamiért furcsa,ezek szerint nem véletlenül :D Tehát ha a kémiai tulajdonságait nézzük,akkor csak égés van?Mert egy tételt kell kidolgoznom és ez is szempont és a metánnal való égést írtam le :)
2015. nov. 30. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!