Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hullámtöréskor, ha a frekvenci...

Hullámtöréskor, ha a frekvencia csökken, hogyan változik a sebesség?

Figyelt kérdés
2015. nov. 30. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosabban hogyan kell ezt elképzelni? Csak mert általában, mikor egy hullám megtörik egy közeghatáron, akkor nem változik a frekvenciája.
2015. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - Na, itt a probléma gyökere. Én is úgy tudtam, ahogy Te is írod, hogy a frekvencia nem változik. Hogy hogyan kell elképzelni, én nem tudom, de ez volt egy kérdés fizikafelmérőben egy ismerősnek, ezzel a kérdés-részlettel. Én is olvastam, több infót nem tudtam kiszedni belőle, mint amit leírtam kérdésként.
2015. nov. 30. 20:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy lehet esetleg egy speciális eset (helyzet) - amikor mégis változik (csökken) a frekvencia (lehet, hogy nullára?).
2015. nov. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!