Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Antropológiához értők, lehet...

Antropológiához értők, lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Tehát:

1.Léteznek rasszok közötti átmenetek,de léteznek alrasszok közötti átmenetek is? Tehát például egy alpesi apa és mediterrán anya gyermeke,lehet hogy a két alrassz között fog állni?

2. Feltétlen meg lehet állapítani kinézetből.hogy valaki milyen alrasszba tartozik pusztán kinézetre alapozva?

3. Mi különbözteti meg egy mediterrán alrasszu( olasz,görög,spanyol,portugál,román) embert egy indid alarasszu(eben az esetben cigány) embertől? Előfordulhat,hogy könnyen össze lehet téveszteni a kettőt?

4. Ha fekete hajam,sötétbarna szemem és kreol bőröm van akkor biztos,hogy a mediterrán egyik típusába tartozom?



2015. dec. 5. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

1:Igen

2:Van amikor meglehet,de az emberek többsége elég kevert.

3:Kicsit más az arcberendezésük és gyakran sötétebb a bőrük(némely indiai és cigány bőrszíne már a négerhez közelít). A cigányoknak emelett jellegzetes kicsit agresszív arckifejezése van.

4:Valószínű,de nem biztos. Ilyesmi még a balkáni(dinári)és a kaukázusi típus is,meg a turanid(alföldi)is hasonló.

2015. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. Igen, bár öröklődési tényezők kérdése hogy mely vonások lesznek hangsúlyosabbak, annyi biztos hogy a családban idővel valamelyik fenotípus biztosan megjelenik ha nem is tiszta formában. Amúgy jellemzőbb hogy egy ember kevert fenotípushoz tartozik minthogy tiszta legyen. Általában domináns fenotípust lehet meghatározni+más hatásokat.

2. Aki szakértő az biztosan meg tudja állapítani, vagy legalábbis nagy valószínűséggel megtippelni. Én például nem tudnám.

3. Az Indid alrassznak sok variánsa létezik. Az Indid alapvetően a Mediterrán rassz egyik keleti változata, ezért rengeteg hasonlóság van egy tiszta Indid és egy akármilyen európai Mediterrán típus között. Indiában két eltérő rasszhoz tartozó populáció élt és él. Északon az europid rasszhoz tartozó populáció, mely döntően mediterrán típusú Indid, délen pedig a sötét bőrű ausztraloid rasszhoz tartozó populáció. Nos a történelem során a kettő között erős keveredés történt. Így jött létre a két rassz közötti Indo-melanid típus amit nagyon sötét bőr, és kevert europid-ausztraloid vonások jellemeznek. A gracilis Indid, északi Indid, és az Indo-brachid típus tisztább formái az eredeti mediterrán típusnak de meg kell jegyezni az esetek többségében ezek a típusok már ausztraloid vonásokkal keverve vannak a lakosságban. Bizonyos felsőbb kasztokban, vagy régiókban gyakoribbak tiszta formában.

Cigányok is elég vegyes képet mutatnak, eredetileg dél-indiából kivonuló ausztraloid típusú népesség, észak-indián át vonulva keveredett az europid mediterrán típussal, majd nyugatra nyugatra vonulva további mediterrán típusokkal. Bár meg kell hagyni viszonylag zárt társadalomban értek, és a helyiek sem szívesen érintkeztek velük. Európába érve nagy részük keresztény hitre, és részben áttért az európai szokásokra, itt további keveredés történt. A keveredés fajtájától és mértékétől függően ezért a cigányság elég vegyes képet mutat.

Szóval, alapvetően az Indid és a nyugatmediterrán típusok közötti különbség, az Indidre jellemző vastagabb ajak, nagyobb gyakran mandula vágású szemek, vastagabb szálú, sűrűbb, általában hullámos haj, eltérő orr, sötétebb pigmentáció. A profik biztos tudnának részletesebb választ adni erre.

4. Nem biztos, lehetsz dinarid is, alpinidra is jellemző sötét szem és haj, de a bőr általában világosabb. Itt Európában nagy eséllyel vagy valamilyen mediterrán típus. Magyarországon turanid típusra nem igazán akad tényleges példa, legfeljebb elvétve, mint egész kelet-európában általában. Persze a turanista antropológusok szeretnek fűt-fát turanidnak besorolni de ettől még nem lesznek azok. Turanidra amúgy is inkább világos bőr jellemző, szóval hacsak nincsen kerek és lapos arcod, mélyenülő kis, és vágott szemekkel nincs okunk ilyet feltételezni.

2015. dec. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Magyarországon egyébként a pontuszi típus a leggyakoribb,ami a mediterrán egyik változata.

Ez a típus a Fekete-tenger környékén alakult ki és mindenütt előfordul Kelet-Európában és a balkáni országokban.

Van neki egy északabbi változata,ami szintén egy jellemző típus.


Pontuszi- [link]


Észak-pontuszi- [link]

2015. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat esetleg ha leírnám,hogy nézek ki,részletesebben,abból ti megtudnátok állapítani?
2015. dec. 6. 13:28
 5/23 A kérdező kommentje:
Én nem nagyon értek az ilyenekhez de választ szeretnék találni.
2015. dec. 6. 14:36
 6/23 anonim ***** válasza:
Írd le részletesebben hátha tudunk segíteni
2015. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nos,Kárpátalján élek,az őseimről annyit:egy jó részük Erdélyből származik,székelyek voltak,én is nagyrészt az vagyok. Emellett vannak ruszin és román felmenőim is.

Test:elég magas vagyok,183 cm,hosszúak a lábaim és a kezeim is,az ujjaim szintén,vékonyak és hosszúak. A testalkatom mezomorf(sosem edzettem igazán, mégis nem egyszer megkérdezték már,hogy miket sportoltam régebben,a vállaim tényleg elég szélesek,meg van egy delta alakom is,bár ez nem látszik annyira,mivel kissé el vagyok hízva). A nyakam nem túl hosszú de nem is rövid,a vastagsága is átlagos. A mellemen viszonylag sűrű a szőrzetem,a szemöldököm is vastag(bár nem annyira szembetűnően,inkább csak mérsékelten)a lábaimon és kezeimen ellenben az átlagnál ritkább a szőrzetem. Későn érő vagyok egyébéként,a szőrzetem később jelent meg mint a legtöbb fiú ismerősömnek. A lábfejem elég nagy,gyakorlatilag egymás után növöm ki a cipőket és ha vásárolni megyek,mindig meglep,hogy a legtöbb cipő mennyire kicsi rám.

Színek:(tudom ez nem olyan fontos,hiszen ez nem annyira embertípusfüggő,mivel félvérű fekete is lehet negroid létére például szőke,de azért leírom) a hajam középbarna,de egyesek sötét szőkének mondják,bár az is igaz,hogy évről évre sötétedik(kiskoromban szőke voltam). Végső soron a hajam barna,de a fényben aranylóan fénylik,olyan arany barnás. A szemem kék,bár nem durván,közelebbről nézve például inkább zöldes,távolabbról nézve viszont kék,végsősoron a kékhez közelebb áll. A bőröm világosbarna,az átlag fehértől sötétebb,amolyan zöldesbarna,a napon könnyen barnul és sokáig megtartja színét,de például télen kifehéredik.(rövid jellemzés:tejeskávé sok-sok tejjel :D).+ a hajamra visszatérve, egyenes szálú és ritkás,bár nem annyira,csak valamivel ritkásabb az átlagnál,ez alig alig észrevehető.+ a hangom elég mély,de ez is csak mérsékelten,tudom ez csak mellékes,de hozzáteszem.

Most jön a legfontosabb az arc: ovális alakú,az arcvonások eléggé lágyak,régebben amikor kicsit hosszabb hajam volt,lánynak hittek. Az állam kerek,de viszonylag fejlett,tehát kissé csúcsos,kiemelkedik. Az állkapcsom kicsi,a szám ebből adandóan rövid,nem széles,viszont meg van a vastagsága,inkább vastag mint keskeny,kissé nőies hatást kelt. Az orrom középhosszú,a vége csúcsos,de egyben lekerekített is,nem kiemelkedő és háromszög alakú alulról nézve. A szemvágás közepes nagyságú,a homlokom elég magas,nem meredek,hátrafelé ívelt és kissé domború. A füleim ovális alakúak,nem annyira kerekek,inkább átlag fülek. A szemöldök csak gyengén ívelt. Szeplőim egyáltalán nincsenek ,a szemem alatt a bőr vékonyabb,enyhén kékes színű,kis ütés hatására is erősebben bekékülhet.

Ez én vagyok 18/f.

Most szeretném ha anyámról kapnék véleményt

38/n

test:a magassága viszonylag alacsony,170 cm körüli lehet. A testalkata fiatal korában elég vékony volt,a végtagjai közepes hosszúságúak. Az ujjai az enyémnél vastagabbak,de egyébként normál ujjai vannak,a hosszúk is átlagos. Mára már kissé meghízott,de csak annyira mint a vele hasonló korban lévő nők,bár anyámnak nagyobb hajlama van a hízásra(bár ez nem biztos,csak az én meglátásom). Egyébként mindene,például lábfej mérete teljesen átlagos.

A színek:a haja sötétbarna/fekete és egyenesszálú, ritkás.akárcsak az enyém,de ez nála sem szembetűnő. A szemei nagyok,maga a pupilla is,a szemszíne sötétbarna. A bőre kreol,igazi barna,az enyémnél sötétebb. Télen se fakul ki,megtartja színét,könnyen barnul és a barnaságot megtartja. Az arca csak kissé vörösödik el,még akkor is,ha például dühös.

Az arc:a homlok alacsony és egy kissé előredomborodik,de nem hajlik hátrafelé. A szemgödre az átlagnál mélyebb és pedig sötétbarna színű. A szemöldöke vékony és ritkás és erősen ívelt,a vége elvékonyodott és felfelé hajló. A testszőrzet nem nagy,se a kezeknél se a lábaknál. Az orr középhosszú és keskeny a vége szélesebb és kerek formájú. Maga az orr elég kicsi,a hosszát tekintve(az enyémhez hasonlóan csak kissé emelkedik ki)és kissé hajlott is. Vastagnak sehol sem vastag,csak az aljánál kissé szélesebb. A szája vastag és széles,emellett telt is. Az álla lekerekített,illeszkedik az archoz, alig emelkedik ki.

2015. dec. 6. 17:20
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem te észak-pontuszi vagy,anyád meg sima pontuszi,de egyiket sem mondanám biztosra.

A képeken is látszik,hogy az ovális arc-kékeszöld szem-világosbarna haj kombó az észak-pontuszi típusra utal kifejezetten.

Amúgy anyudnak is ovális arca van ?

2015. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen.
2015. dec. 6. 19:08
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként az ilyen típusba tartozó emberek honnan származnak?
2015. dec. 6. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!