Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Antropológiához értők, lehet...

Antropológiához értők, lehet pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Tehát:

1.Léteznek rasszok közötti átmenetek,de léteznek alrasszok közötti átmenetek is? Tehát például egy alpesi apa és mediterrán anya gyermeke,lehet hogy a két alrassz között fog állni?

2. Feltétlen meg lehet állapítani kinézetből.hogy valaki milyen alrasszba tartozik pusztán kinézetre alapozva?

3. Mi különbözteti meg egy mediterrán alrasszu( olasz,görög,spanyol,portugál,román) embert egy indid alarasszu(eben az esetben cigány) embertől? Előfordulhat,hogy könnyen össze lehet téveszteni a kettőt?

4. Ha fekete hajam,sötétbarna szemem és kreol bőröm van akkor biztos,hogy a mediterrán egyik típusába tartozom?



2015. dec. 5. 17:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyébként ezekre tippeltem,tényleg ezekre hajazunk,bár az én orrom nem ennyire keskeny és én az észak pontuszihoz képest sötétebb vagyok,anyám meg ugyanugy a pontuszihoz képest sötétebb.No persze kivételek akadnak...:D
2015. dec. 6. 19:21
 12/23 A kérdező kommentje:
Még hozzá vetőlegesen azért tettem fel többek között a kérdést,hogy fényt derítsek nincs e cigány vér a családban. Nem vagyok rasszista csak kíváncsi voltam. Ugyanis néztem a típusokat,és az indid rassz hajaz külsőre a legjobban az anyámra,persze az is csak kicsit.
2015. dec. 6. 19:34
 13/23 anonim ***** válasza:

A pontuszi típusúak a Fekete-tenger környékéről származhatnak,a magyarok is ott éltek egy jó ideig mielőtt bevándoroltak volna a Kárpát-medencébe.

Az ókorban a szkíta,szarmata,trák stb. törzsek akik ugye szintén Kelet-európában éltek azon a környéken ilyenek lehettek és egyesek szerint nagyrészt belőlük alakultak ki az ős-szlávok(a szláv lehetett a közvetítőnyelv a sokféle néptörzs között,ugyanis a szlávok megjelenése rejtélyes módon pont egybe esik ezen népek eltűnésével és még a környék is stimmel). De ezen törzsek közül sokan beolvadtak az ősmagyarokba és a török nyelvű népekbe is,tehát Kelet-európa déli felének ez az alaptípusa máig.


Egyébként nem kizárt,hogy volt cigány az őseitek között. Gondolj bele hány felmenője van egy embernek mondjuk 500 évre visszamenőleg,azok között lehetett cigány is,ahogy bármi más is.

2015. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Annyi kérésem lenne hogy ha tudod jellemezd még hasonlóképpen édesapádat. Valamint ezt, anyukád és a te jellemzésed bővítsd a további adatokkal.

Mivel méréseket nem tudunk végezni rajtad, küldök egy képet, és sorold be magadat és szüleidet hogy melyik koponyaforma jellemzőbb rátok:

[link]

Rövidkoponya jellemzője, a nagyobb területű arckoponya, vízszintes állkapocs illetve fejtetővonal. Szemben a hosszúkoponya jellemzője ha fejed nyugalmi természetes állapotban tartod(nem szegezed le, vagy feszíted hátra), az áll vonal lefelé mutat, a fejcsúcsod pedig magasabban van mint a homlokod magassága. Az agykoponya elég hangsúlyos, olyan hatást kel mintha felfelé illetve hátrafelé nyúlna. Persze ez csak valamiféle eligazító körülírás.

Egy-egy élő példa rövid (1.) és hosszú(2.) koponyára.

[link]

[link]

Az arcszerkezettel itt magával ne foglalkozz. ha úgy érzed te vagy valamelyik családtagod a kettő között áll azt is jelezd.

A 2. fontos információ az arc hosszúsága lenne. Rövid és széles, vagy hosszú és keskenyebb. Az arc mennyire kerek illetve lapos? Ha nem az akkor értelemszerűen azt írjad.

Harmadik kérésem pedig pluszban, ha ismered nagyszüleid (esetleg feljebbmenő rokonságod) meg tudnád írni milyen ágon melyik nagyszülőre milyen szem és hajszín jellemző. Na és persze édesapádra is.

2015. dec. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha ezeket meg tudnád írni, megpróbálnék többet mondani.
2015. dec. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A koponyaszerkezetet illetően kicsit elvesztem a részletekben. Lényeg: az agykoponya hosszú vagy rövid?
2015. dec. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Persze,a koponyát meg a többit majd megírom egyenlőre azt nem tudom körül írni,nos nagyszüleim: anyai nagyapa barna szem,barna haj,anyai nagyanya fekete haj,barna szem,apai nagyapa kék szem,szőke haj,anyai nagyanya szőke haj,barna szem,apám szőke ,kék szemű.
2015. dec. 7. 01:54
 18/23 A kérdező kommentje:
A fejem rövid,az arc inkább keskeny és hosszú,inkább lapos mint kiemelkedő.
2015. dec. 7. 03:07
 19/23 anonim ***** válasza:

Kép nélkül nehéz megmondani mennyire helyes a besorolásod, de ha elfogadjuk akkor az Észak-Pontid dominancia nem valószínű mivel ezt a típust hosszú vagy közepes koponya jellemzi.

Tudnád jellemezni apukádat anyukádhoz hasonlóan, továbbá édesanyád koponyaszerkezetéről is írni valamit? A nőknek általában rövidebb koponyájuk van mint a férfiaknak, azért náluk más számok tekinthetőek hosszú koponyának.

Az teljesen biztos hogy átmenet vagy két rassz között csak az a kérdés melyik kettő között, és melyik domináns. Anyukád az ő (feltételezett)korosztályában nem számít alacsonynak, hosszabb koponya és magas arc esetén elképzelhető a Pontid besorolás. Én másik elemet Baltid, vagy Új-Dunai típusnak gondolom, ami valószínűleg apai ágon jön. Apukád milyen magas, milyen az alkata, arca, fejszerkezete?

2015. dec. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

1. Igen.

2. Nincsenek éles határok az alrasszok között, ezért lehet egy alpesi szülőnek mediterrán gyerek, attól függően ahogy a gének keverednek. Ilyenkor nyilván valamelyik távolabbi ős volt mediterrán.

3. A cigány nem rassz, hanem etnikum, akkár csak az, hogy magyar. Különböző típusok vannak a romák között, mint minden más etnikum esetében, ezek közül az egyik a mediterrán.

4. Egyáltalán nem. A "mediterrán" antropológiai értelemben egy jellegzetes csontozatot, koponya formát jelöl. Ez lehet akár világosan pigmentált is.

2016. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!