Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van ilyen gyakran köd...

Miért van ilyen gyakran köd mostanában?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rosszul ítélem meg, de az elmúlt fél évben sokkal gyakrabban ködös az idő, mint a korábbi években (Szeged környéke). Van ennek valami meteorológiai magyarázata, vagy csak jobban figyelem mint máskor?
2015. dec. 13. 21:19
 1/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én észak-dunántúlon lakom, itt meg éppen hogy kevesebb a köd, mint szokott lenni, idén ősszel eddig összesen két ködös nap volt, akkor mondjuk egyfolytában.

A köd mindig a párás meleget követő gyors lehűlés eredménye szokott lenni, ha a talaj meleg és magas a talajvíz, akkor gyakori és hosszú lehet.

És persze kell hozzá a szélcsend.

2015. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor csak mi kaptunk ebből mostanában ilyen sokszor. Lassan már borítékolható, hogy ha sötétben kell mennem valahova, akkor ködre számítsak. Borzasztóan utálok ködben vezetni...
2015. dec. 14. 18:44
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Hát az nem is jó.

Mivel a Duna mellett lakok, volt szerencsém pár durva ködhöz.

És errefelé gyakori, hogy éjjel az úton hajtva a tökéletes látási viszonyokból egyszercsak belerohansz egy olyan tömény ködfalba, hogy kívülről betonfalnak látszik, belül meg a saját autód fényét nem látod.

Volt már olyan reggeli ködös vezetésem, hogy inkább megálltam az útról lehúzódva elakadásjelzővel, mert nem láttam semmit, ködlámpával sem, a ködlámpa fényét sem. Kiszálltam a kocsiből és öt lépésről nem láttam a kocsit.

Tíz perc múlva már négyen botorkáltunk ott az autóink körül, ők sem mertek továbbmenni.

Álltunk vagy fél órát, mire jött egy kis légmozgás és kicsit javult a láthatóság, onnantól konvojban, hússzal hajtva mentünk Esztergomig elakadásjelzővel.

Szóval tényleg xar ügy.

2015. dec. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!