Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van összefüggés, hogy mostanáb...

Van összefüggés, hogy mostanában gyakran zsibbad a bal kezem (nem elnyomódás miatt) és szúr a szívem?

Figyelt kérdés
Ez valami komoly probléma? Vagy szokásos? Eléggé félek, hogy valami komoly probléma.. a családomban gyakori a szívprobléma..

2015. nov. 24. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézesd meg magad. Velem is volt hasonló és sajnos szintén vannak szívproblémák a családban. Én fél éve elmentem a háziorvosomhoz ezzel és akkor magasnak látta a vérnyomásomat meg a per sem volt kevés (nem emlékszem már mennyi) Akkor a dokim mondta hogy még nem a legrosszabb a helyzet de mindenféleképpen elküld egy teljes kivizsgálásra a belgyógyászatra mert ő gyanakodott szívproblémára valamilyen szűkületre. De más egyéb kivizsgálást is kaptam. Mindent megvizsgáltak a fejemtől a legkisebb lábkörmömig mindenem megnézték. Akkor 3 napig voltam kórházban annyi eltéréssel hogy mivel nem voltam rosszul meg a vérnyomásom is azért lejjebb ment így saját felelősségre hazamehettem éjszakára csak mert a kórház mellett lakok 2 perc séta az egész. Akkor ugye a szívemet nagyon nézték de ezenkívül minden negatív lett semmit nem találtak. Akkor biztonságkedvéért beutaltak egy érfestéses szívvizsgálatra amivel feltérképezik a szívem pontos állapotát. Ők sem találtak semmit az ottani orvosok mondták nekem hogy valószínű stresszesen élek és így jön ki rajtam, javasolták hogy keressek pszichológust aztán ha úgy érzem akkor pszichiátert. Bár ezeknél sem volt semmi komoly, akkoriban túl stresszes időszakom volt és így jött ki rajtam. Persze azóta megint voltam egy részletes kivizsgáláson de akkor a vérnyomásom már a normál volt szerencsére de mondták hogy évente mindenképp szánjak ilyen vizsgálatra időt mert mivel öröklődő szívbetegség van a családban mindkét szülőmnek baja van szívével akiknél szintén az utolsó percben vették észre hogy baj van és be kellett avatkozni így nálam ezt előzzük meg ezzel.
2015. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mennyi idős vagy. Idegesség,stressz is kiválthatja. A családi halmozódás miatt mindenképp vesd alá magad alapos kivizsgálásnak. Ha nincs nagy baj,megnyugszol,ha van,időben megállíthatod.
2015. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Várok még egy picit és utána ha nem múlt el elmegyek orvoshoz. 17 éves leszek. És a családomba szívinfarktusos szinte mindenki.
2015. nov. 25. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!