Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jártasok vagytok a fizikában?...

Jártasok vagytok a fizikában? Mi lehet a következménye annak, ha a kiégett olvadóbiztosítót egy nagyobb áramerősségre méretezett betéttel pótoljuk? Megráz minket?

Figyelt kérdés

2015. dec. 14. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas. :) Az olvadóbiztosító (mielőtt a FI relé általánosan elterjedté vált) két funkciót látott el:

1. túláramvédelem (ideértve túlterhelés és zárlat)

2. érintésvédelem.


Az ÁVK a 2. pontot kiváltotta.

2015. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az ÁVK a 2. pontot kiváltotta. Már ha van ÁVK. :)


AZ 1. pont következményei: anyagi kár, készülék tönkremenetel, tűzhalál.

A 2. pont következményei: áramütéses halál.

2015. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Lehet hogy én vagyok sötét, de akkor ha nagyobb áramerősséget teszünk a kiégett biztosító helyére, akkor az könnyen megrázhat minket, mivel nagyobb áramerősségre van tervezve, ezért nem olvad meg a szükséges hőmérsékleten és így nem csapja le az áramkört?
2015. dec. 14. 18:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, a veszély az, hogy nem olvad ki időben, vagy egyáltalán nem.
2015. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiéghet a vezeték a falban vagy tüzet okozhat bárhol.

Persze meg is rázhat, ha hozzányúlsz.

2015. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!