Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit nevezünk lángnak?

Mit nevezünk lángnak?

Figyelt kérdés
Nem az égés folyamatára vagyok kíváncsi, igazából csak arra, hogy ha az égés hőt, és fényt termel, akkor ezt miért tudjuk egy adott mezőben, a lángban meghatározni?

2015. dec. 25. 22:51
 1/4 anonim válasza:

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor azt szeretnéd tudni, hogy a gyertya lángja miért csepp alakú.

Azért mert lánggal érintkező levegő felforrósodík, majd a meleg levegő alacsonyabb sűrűsége miatt felfele fog szállni, helyére hideg levegő kerülve. Ez a folytonos légáramlás alakítja ki a láng jellegzetes formáját.

A láng sárga színét a koromszemcsék ízzása adja. Érdekességként megemlíteném, hogy súlytalanságban égő gyertya lángja félgömb alakú lenne.

2015. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Illetve az adott láng tömege egyenlő az adott égésben lévő gáz tömegével. Ez nem volt kérdés, csak gondoltam megemlítem.


Meg amit az előző mondott:


[link]


[link]

2015. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már nagyjából értem a jelenséget.
2015. dec. 26. 10:28
 4/4 anonim válasza:
láng=plazma=ionfelhő
2015. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!