Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Végre kiderült, hogy a homeopá...

Végre kiderült, hogy a homeopátiás szerek csak placebók, és a világon mindenhol törvényileg elkezdik kivenni a gyógyszerek köréből, de nem értem, hogy hogyan kerültek eredetileg oda?

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a törvényeket jogászok írják és nem vegyészek, gyógyszerészek, és orvosok.
2015. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem értem ez miféle kérdés volt a válaszomra


egyrészt azt nem értem, hogyha gyógyteák és minden más dolog esetében a gyógyszerré minősítésnek feltételei vannak, akkor a homeopata szerek miért képeztek eddig kivételt?


másrészt azt nem értem hogy miért volt ez ilyen világméretű probléma, én azt hittem csak Magyarországon vagy az EU-ban rossz a szabályozás, mindenhol hogyan tévedhettek egyszerre?

2015. dec. 31. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:

segítek: pénz.


Szerinted miért nem tiltották e még a dohányzást?

Mindenki tudja, hogy káros, függőséget okozó drog.

De mit csinált az állam?

Megadóztatta és mindenki boldog.


A homeopátia (gyógyszer) iparban hatalmas pénzek vannak, amiből nem csak adót, hanem kenőpénzeket is lehet (-ett) várni.

A mostani gyógyszerek közül azt írják fel az orvosok, amelyikből van jutalékuk vagy amelyik forgalmazójától kaptak "ajándékot".

Az a csoda, hogy gyógyszerek helyett nem írtak fel eddig homeopátiás bogyókat.

2015. dec. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
miért, a kamillatea nem lehetne nagy pénz? a homeopátia hogyan tudott egységesen az egész világon így lobbizni, miközben semmi más nem? de igazából én azt nem értem, hogy kerültek át a gyógyszer kategóriába, hiszen a vonal túloldaláról indul minden alapból, nem?
2016. jan. 1. 12:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Valaki elmagyarázhatná nekem, hogy a homeopátia miért a sátántól származtatott dolog... Én sem hittem benne, még most sem mondom, hogy micsoda nagy csodaszer, de kétség kívül van benne valami; nemrégiben nagyon csúnyán letapadt a slejm a tüdőmben, akárhogy köhögtem, egyszerűen nem jött fel. Egyik ismerősöm, aki hisz az ilyen spirituális meg homeopátiás cuccokba (és nem, nem őrült, ugyanolyan átlag ember, mint te vagy én), feltett pár kérdést, és azokból kisakkozta, hogy ezt szedjem be, és elvileg jó lesz (de persze ő is kíváncsi volt a végeredményre). Még egyszer mondom, egyáltalán nem hittem benne, de mivel gondoltam, ártani nem árthat, hát bevettem. Még aznap este felszakadt a slejm, és 2 nap alatt rendberakott az az adag, amit adott. Sem előtte, sem vele együtt nem kezeltem semmi másssl, pont azért, mert kíváncsi voltam, hogy mennyire humbug, így azt sem mondhatom, hogy annyira hittem benne, hogy placebo-hatás lett volna.


Ja, és miből derült ki, hogy csak placebó? Mert akkor ennyi erővel egy marék sarat is lehetne enni minden bajra, csak nagyon erősen kell benne hinni, hogy gyógyír a bajra. Szóval szerintem, még ha nem is olyan hatékony, mint sokan hiszik, nem csak placebó.

2016. jan. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert régebben amikor még nem volt annyira fejlett a tudomány ilyeneket használtak gyógyításra amitől persze nem gyógyult meg valaki de valamit segített néha csak placebo hatása volt de az is jobb volt mint a semmi és ugye sokszor hallottuk már azt hogy a régebbiek jobban tudtak mindent és gondolom a hülyeség továbböröklődött és a másik meg az hogy rengetegen kemofóbiások mert tudatlanok és ezért nem akarnak rendes gyógyszereket használni mert félnek tőlük
2016. jan. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as, azt azért tudni kell, hogy vannak homeopátiásként árult szerek, amikben van hatóanyag, így van hatásuk is.
2016. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

az klinikai vizsgálatból és statisztikából derül ki, hogy placebó-e, a gyógyszerek placebón túli hatását úgynevezett kettős vak vizsgálattal lehet és kell végezni, ezért csak azt szabadna gyógyszernek nevezni, amire ezt a viszgálatot elvégezték, ami persze drága és hosszú, de a legtöbb homeopátiás szerre mostmár évek alatt elvégezték, és nem jobbak, mint a placebó


tehát összefoglalva, az hogy egy embernek, például neked mi volt az egyszeri tapasztalatod, az nem statisztika, még az se kell hogy placebó legyen, lehet hogy csak simán meggyógyultál, de éppen akkor vetted be a hatóanyag nélküli homeopata szert is, ezért kell a relatív összehasonlítású (kettős vak, különböző csoportok) statisztikai, azaz sok emberes vizsgálata

2016. jan. 13. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Onnantól más, mint a placebó, hogy szignifikáns különbséget kapnak a kontroll és a vizsgált csoport javulása között.

De addig. Nem lehet jobbnak mondani.

Régen a vércsapolás volt az, amit mindenre használtak gyógyírként.

2016. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja és persze az is lehet, hogy igenis hatnak ezek a szerek, egyre jobban veszik, és ez nem jó a gyógyszergyártó cégeknek, ezért kitalálják, jeles tudósok, hogy átverés az egész, nehogy vegyék az emberek.
2016. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!