Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mentőexpedició (film)...

A mentőexpedició (film) mennyire valósághű?

Figyelt kérdés
Reális? Kivitelezhető lenne hogy ott éljen egy jó darabig. 1 szóval hogyha 1 ember a marson ragadna túlélhetné pár hónapig?

#valóság #Mars #Űr #Mentőexpedicíó
2016. jan. 9. 18:30
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A filmben vannak hülyeségek, ettől fügetlenül valószínűleg túlélhetné néhány hónapig (főleg ha az eredeti készletek több emberre vannak szabva)
2016. jan. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont ilyen valaszt akartam koszi megy a zold ujj
2016. jan. 10. 21:40
 3/11 anonim válasza:
23%
Én ugy tudom, hogy az emberi trágya erre nem alkalmas...
2016. márc. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy ott eléldegélt pár hónapig, kicsit meredek, de hihető. Volt róla szó, de nem különösebben hangsúlyozták, hogy ő ott azért komolyan éhezett. Ez a része nekem tetszett is a filmnek.


Ahogy hazahozták, az viszont annyira irreális volt, hogy már fájt. Már az, hogy úgy dokkoltak a Föld körül, hogy nem álltak pályára a lehetetlenség határát súrolja, de ahogy a marsi csávó feljutott az űrhajóra (szintén egy flyby manőver közben) az nagyon-nagyon gáz volt. A film végében nagyot csalódtam. A könyv ugyanilyen gagyi?

2016. márc. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gugu Gabor ***** válasza:
A könyvbe is bele lehet kötni (mondom ezt ugy hogy a munka szerződésemen nem a nasa ese roskozmos szerepel) de sokkal jobb mint a film
2016. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

A film első hibája, hogy akik a való életben a Marsra utaznak, azok ott is maradnának. Mivel az út csak oda min. 2 év, nincs oda-vissza járkálás. Az meg tényleg vicc kategória, hogy ezzel a technológiával a felmentősereg, a Marstól eljön a Földig, majd vissza a Marsig, kb. 11-12 hónap alatt...


Szóval a kérdésre: esetleg túlélhetne egy illető egy hasonló helyzetet, ha megvannak a megfelelő eszközei és szaktudása (ugye ez a fickó botanikus is volt)... de val'szeg a személy inkább öngyilkos lenne, minthogy a több hónapos szenvedés utáni biztos halált válassza.

2016. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Most nincs oda vissza járkálás. De ne felejtsük, a film 2035-ben játszódik. Igaz hogy az csak 20 év, de nem tudhatjuk mire jön rá az emberiség az alatt. Szóval ez talán még nem irreális.

A gyors visszaút sem irreális hiszen hazafele nem fékeztek, csak megkerülték a földet, sőt még gyorsítást is végeztek. Tehát lényegesen nagyobb sebességgel tették meg a második utat. Akkor 2 év a marsutazás ha nulla sebességgel indulnak.


Nekem olyan apróság nem tetszett, hogy azért kellett őt otthagyni mert feldől az űrhajó a viharban, de másik űrhajó oda van készítve egy négy évvel későbbi felszálláshoz...


Na de ne felejtsük el, a farkasok se tudnak beszélni, max. vonyítani mégis jól eldiskurál a mesében Piroskával arról hogy kinek mekkora a szeme...

2016. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Az út csak oda sincs 2 év, ideális esetben 200 valahány nap, aszem a legrosszabb indítási ablakban 1,5 év a film/könyvbeli ürhajó ionhajtóművel van felszerelve ami jelenleg is működő bár kisérleti technologia ez gondllom farag le a fenti időből valamennyit.
2016. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Amúgy van egy olyan elmélet amit a 4-es válaszoló ír.

A lényege, hogy a mars expedícióhoz a Vénuszra megy el előbb az űrhajó, ott ugyanezt hajtja végre amit a film szerint a földnél, s erre a felgyorsított űrhajóra szállnak át dokkolással az űrhajósok. Így lényegében míg az űrhajó hosszú ideig gyorsít az űrhajósoknak nem kell benne dokkolni. S utána ezzel a nagy sebességgel mennek a Marsig.


A külön érdekessége, hogy mikor erről érdeklődtem, itt, tud e valaki többet, olyan szintű felháborodás tört ki, hogy tiltani akartak. Lényegében hevesen tiltakoztak ellene, hogy egyáltalán beszéljünk erről.

Az egyik fő lennére az volt, hogy ritkán alkalmas erre a helyzet. (Nyilván nem ismerték az indítási ablak fogalmát, melyről a filmben nagyon sok szó esett)


Szóval ne felejtsük el, attól, hogy valami ma irreális még nem biztos hogy később is az lesz, valaki kitalál valamit s máris reális lesz ami addig irreális volt.

2016. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*dekkolni
2016. márc. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!