Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kis fizika? 8. osztály

Egy kis fizika? 8. osztály

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem értem a következő feladatot. Lenne valaki aki jó kis fizikus hogy leírni nekem hogy hogyan kell megcsinálni a következő feladatot? Íme a feladat:

Egy elektromos teafőző fűtőbetétjének ellenállása üzem közben 75(óm) és 230V hálózati feszültségről üzemel. Számítsd ki az elektromos munkavégzést, ha a víz 2,5 perc alatt melegszik fel.

Előre is köszönöm szépen a segítségeket!



2016. jan. 22. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos áram munkája W = U²·t/R

A percet váltsd át másodpercbe, a munkát J-ban kapod.

2016. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ, de még mindig nem értem. Elmagyaráznád kérlek, kicsit jobban?
2016. jan. 22. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos áram teljesítménye: P = U·I

A munka: W = P·t = U·I·t

Ha az I áramerősséget az R ellenállás és az U feszültség ismeretében fejezzük ki: I = U/R

Ezt a munka W = U·I·t képletébe helyettesítve: W = U·(U/R)·t = (U²/R)·t , vagy ahogy az első válaszban írtam: U²·t/R

2016. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Ment a zöld pacsi!
2016. jan. 23. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!