Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell megoldani? (trigonom...

Hogy kell megoldani? (trigonometria)

Figyelt kérdés
sinπ/8cosπ/8=√2/4 .Kérem valaki vezesse le nagyon részletesen,mert nem értem.Köszönöm előre is!

2016. jan. 24. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A probléma kettős. Egyfelől nem árt tudni a pontos műveleteket (csak vélelmezni lehet), másfelől nincs mit levezetni. A sinusnak is van egy értéke, a cosinusnak is. A kettő szorzata aztán vagy annyi, vagy nem (ki nem számoltam).
2016. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit megoldani. Ez egy egyszerű művelet, aminek ott a végeredménye is.


Ráadásul ez így nem is igaz, csak ha kipótoljuk zárójelekkel:

sin(π/8)cos(π/8)=gyök(2)/4

2016. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sehol nincs zárójel.
2016. jan. 24. 12:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Be kell bizonyítani,hogy √2/4-el egyenlő
2016. jan. 24. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont nem igaz az állítás, ezt könnyen be is tudjuk bizonyítani.


Az ugye evidens hogy sinπ=0 és cosπ=-1

Tehát behelyettesítve: (0/8)*(-1/8)=gyök(2)/4

Vagyis 0=gyök(2)/4

0=gyök(2)

Ami nyilvánvalóan nem igaz, tehát hamis az állítás.

2016. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A tesztes könyvben annyit ír a megoldásoknál,hogy cos pi/4 =√2/2 és ebből következik,hogy a szorzat √2/4,viszont nem értem,hogy kell levezetni.
2016. jan. 24. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Miután a borzalmaktól lenyugodtam, a következőt kell tudni.

Van néhány alapvető trigonometriai összefüggés. Közülük egyik: sin(2x)=2*sin(x)*cos(x). Ez bármely e témával foglakozó tankönyvben megtalálható. Alkalmazzuk ezt az összefüggést úgy, hogy x=pi/8. Ekkor sin(pi/8)*cos(pi/8) = sin(pi/4)/2. pi/4 a 45°-os szög. sin(45°)=gyök(2)/2 [aki ezt nem látja, rajzoljon egy derékszögű háromszöget egyelő befogókkal. Ekkor az átfogó és befogó közötti szög éppen ennyi, a Pithagoras tétel alapján látni az oldalak méretét, alkalmazva a sinus függvény definícióját, máris kijött]. Tehát a sin(45°)/2 = gyök(2)/4. Q.e.d. (Quod erat demonstrandum = ez volt bizonyítandó)

2016. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!