Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért pusztult el a hőscincérem?

Miért pusztult el a hőscincérem?

Figyelt kérdés
Tavaly novemberben a tűzifa közt találtam két hőscincért. Mindkettőt jókora befőttesüvegben tartottam, tettem melléjük faágat, meg szórtam az üveg aljára kristálycukrot. Az egyik faágat vízbe mártottam, hogy legyen nekik folyadékutánpótlás. Volt egy pár hét, amikor teljes erejükből kaparták az üveg oldalát, sőt repkedtek benne. Most az egyik nagyon gyengén mozog, a másik pedig megdöglött. Mit csináltam rosszul? Miért pusztult el? Amelyik pedig gyengén mozog, hogyan tudnám "feléleszteni"?

2016. jan. 29. 21:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Te mit nem értesz azon, hogy konkrétan állatkínzás amit csinálsz, és egyben bűncselekmény? Hiába magyarázod a bizonyítványt, ez akkor is az. Ha pedig ezután sem engeded szabadon, hogy le lett írva, miért helytelen, akkor tényleg nem tudok mit mondani.
2016. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De mi benne a kínzás, hisz mások is tartanak fogságban állatokat, van aki gyíkokat, pókokat terráriumban, vagy ha hétköznapibb példa kell, akkor kutya és macska a lakásban, azok az állatok is el vannak szigetelve természetes környezetüktől, kapnak megfelelő mennyiségű kaját és vizet, mégsem számít kínzásnak.

Mellékesen pedig visszatérve a bogaraimhoz, tényleg elég nagy öblös üvegben vannak, valóban kaptak nekik való tápanyagot, vízről is igyekeztem gondoskodni, ahogy tudtam.

2016. jan. 30. 19:35
 13/15 anonim ***** válasza:
Az benne a kínzás, hogy egyrészt nem egy háziasított állatról van szó, aminek pontosan ismertek az igényei, hanem egy vadon élő VÉDETT állatról, amelynek itthon 50.000 forint az eszmei értéke, és amiből egyet már megöltél azzal, hogy azt hitted, ismered az igényeit. Mivel ez alapján teljesen evidens, hogy nem tudod életben tartani fogságban, nyilvánvaló, hogy a másikra is ugyanez a sors vár. Az állatkínzás pedig definíció szerint valamilyen élőlénynek SZÜKSÉGTELEN szenvedés okozása. Ez pedig totálisan szükségtelen, mert valamiféle önös érdekből nem vagy hajlandó kiengedni szerencsétlent a természetes életterébe, ahol életben maradna. Nem, te lutrizol, hadd pusztuljon el a másik is, mert képtelen vagy elfogadni, hogy nem üvegbe való.
2016. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"De mi benne a kínzás, hisz mások is tartanak fogságban állatokat, van aki gyíkokat, pókokat terráriumban, vagy ha hétköznapibb példa kell, akkor kutya és macska a lakásban, azok az állatok is el vannak szigetelve természetes környezetüktől, kapnak megfelelő mennyiségű kaját és vizet, mégsem számít kínzásnak."


Ezt csak olyan állatokkal lehet megtenni, akiket életben lehet tartani, mert ismertek az életkörülményeik, táplálékaik, a cincérek tápláléka közel sem biztos hogy ismert, hiába is hiszed az.


"Mellékesen pedig visszatérve a bogaraimhoz, tényleg elég nagy öblös üvegben vannak, valóban kaptak nekik való tápanyagot, vízről is igyekeztem gondoskodni, ahogy tudtam."


Valamit mégis elrontottál. Hogy mit? Többek között: táplálékellátás és egyéb megfelelő életkörülmények. Ennél pontosabb választ nem tudunk adni, ugyanis nem vagyunk hőscincér szakértők. Sőt, biztos vagyok benne, hogy a legtöbb cincért mi magunk sem tudnánk sokáig életben tartani. Ezért nem visszük el a természetes élőhelyéről haza, vagy akárhova máshova. Remélem tanultál az esetből. Ezért egy rendőr, aki szereti az állatokat, vígan megbüntetne. Az nem kifogás, hogy nem szándékos volt. Mert szándékos volt, te magad saját szándékodból vittek haza őket és zártad be őket egy üvegbe. Ráadásul úgy, hogy védett állatok. Tudod a védettség nem csak a megölésükre terjed ki. Védett állatot tilos kínozni, vagy jelentősen megváltoztatni az életkörülményeit.

2016. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A kérdező lelki beteg. Szeret kínozni, és saját magának megmagyarázni a dolgot úgy, hogy ezt csak szeretetből tette. Valószínű családi okok lehetnek a háttérben, nem csodálkoznék, ha tizenévesként tönkretette mások iskolás éveit.
2016. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!