Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 100 cm3 3,23 m/m% szalicinsav...

100 cm3 3,23 m/m% szalicinsav oldat ró oldat 1g/ cm3. Ezzel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne minél hamarabb. Nem tudom mit csináljak vele.

2016. jan. 30. 17:33
 1/4 Mojjo ***** válasza:
Mi a kérdés? Mit kéne kiszámolni?
2016. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést el írtam, * szalicilsav. Az a baj nem tudom. Ezekkel az adatokkal mit lehetne? Hogy hány mólos? Sajnos nem emlékszem, hogy én nem figyeltem, vagy a tanárom nem mondta mert mar kicsengettek.
2016. jan. 30. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekből az adatokból legfeljebb kitudod számolni az oldatod tömegét. (m = rho*V) Ami nem mellesleg szintén 100g lesz (100 cm^3 * 1 g/cm^3).

Majd leírhatod a w% (m/m%) alapján, hogy hány g oldott anyagot (szalicilsavat) tartalmaz.

Sima 3,23g oldott anyag lesz, mivel 100g oldat.


Bár ilyen könnyű lenne minden számítás XD

Egyébként most veszitek az oldatkészítéssel kapcsolatos számolásokat?

2016. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen most, csak az a baj, hogy az előző óráról hiányoztam és nem volt időm még pótolni. Meg amúgyis hülye vagyok a kémiához :D Köszönöm szépen a választ
2016. jan. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!