Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen csillagászati távcsövet...

Milyen csillagászati távcsövet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Bevezetőnek annyit, hogy imádom a csillagászatot és annak minden területét. Eddig, csak weboldalakon tanulmányoztam a galaxisokat, csillaghalmazokat stbstb-t, szóval elhatároztam, hogy ezeket saját szememmel is akarom látni, nem csak a hubble képei által(nyilván nem fogok azoknak a képeknek a közelébe se érni egy földi teleszkóppal, de nem is az a szándékom :D).

Szóval a csillagászatban, már nem vagyok amatőr, de a teleszkóp használatában nagyon is, ezzel csak arra célzol, hogy nem kell nekem pl. számítógépes vezérlés, meg hasonlók, megtalálok magamtól bármit, csak a lehető legolcsóbban akarok kijönni, de még is úgy, hogy amit veszek az minőségi legyen arra amit akarok.

A célom a mélyégobjektum leginkább, talán néha-néha, ránézek pár bolygóra vagy a Holdra is, de a cél a galaxisok, gömbhalmazok, nyílt-halmazok, csillagködök és társai :)


Szóval a keret az olyan 60-70 ezer körül van, tudom ilyenre ez elég kevés, de mint ahogy az említettem, soha nem használtam még teleszkópot, szóval, ez csak "bemelegítésnek" kell, valószínűleg, amint kitapasztaltam 1-2 éven belül lecserélem egy komolyabbra.


Kinéztem már párat, de lehet rossz választás, amire én akarom használni..ezek lennének:

- SkyWatcher 130/900mm EQ2

- Celestron AstroMaster 130 EQ CG-2


A segítséget előre is köszönöm.



2016. febr. 6. 10:35
 1/2 A kérdező kommentje:
*A fényszennyezettséget említve, egy kis faluban élek egy dombon, éjszaka, nagyon jól látni szabad szemmel is a csillagokat. Gondoltam ez is fontos, a választást illetően. :)
2016. febr. 6. 11:31
 2/2 Gem1 válasza:
Ellátogatsz erre a honlapra [link] Itt megkeresed azt az obszervatóriumot, csillagdát,(ház kisképre rákattintva) ami a lakhelyedhez legközelebb van. Felveszed velük a kapcsolatot (e-mail)de személyesen jobb. Segítségükkel, még esetleg használt, de paramétereibe jobb távcsövet is tudsz vásárolni egy amatőr csillagásztól.
2016. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!