Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élnek vagy éltek olyan élőlény...

Élnek vagy éltek olyan élőlények a Földön amelyek nem LUCA-tól származnak?

Figyelt kérdés

Az archeákról ezt célték sokáig de azok is részesei lettek a filogenetikus 3 doménnek.

Vannak nem LUCA-élőlények?


2016. febr. 18. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A LUCA önmagában véve nem egy élőlény. Legfeljebb néhány ismertetőjegye hasonlít a jelenleg ismert többsejtű élőlényekre.
2016. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés megkerülése és nem megválaszolása.


Tök8 a luca egy konkrét élőlény vagy nem: a luca olyan forrás ahonnan minden fakad.

De ez a kérdés: minden ami ma él, innen fakad?

Vagy olyan élőlény is van amelyhez semmi közünk?

2016. febr. 18. 12:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még nem fedeztek fel olyat, ezért is hívják last universal common ancestornak.
2016. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

"Tök8 a luca egy konkrét élőlény vagy nem: a luca olyan forrás ahonnan minden fakad. "


Nem megkerülése. Nagyon nem mindegy, hogy amire a LUCA megnevezést kitalálták, az egy élőlény, vagy több, akár KÜLÖNBÖZŐ élőlény egy kalap alá vétele.


Ha így állsz, hozzá, hogy a LUCA az, amiből minden élőlény léte fakad, akkor az közelebb áll a vallásossághoz, mint a tudományhoz. A kettő közötti különbséget pedig hadd ne kelljen ecsetelnem.

2016. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban úgy tűnik, hogy minden ma élő lény egy közös tőből fakad, de az konkrétan nem a LUCA-val ekvivalens. Van egy közös ős, ami valószínűsíthetően egy archea-féle, de ez nem azonos a LUCA-val. A LUCA feltehetőleg élőlények egy egész csoportja, amelyek az evolúció korai stádiumában képesek voltak egymás között valami módon géneket cserélgetni.

Tehát egy bizonyos őstől származtatható a ma ismert tejes földi élet, a LUCA viszont ilyen ősi élőlények egész csoportját jelenti.

2016. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Még nem fedeztek fel olyat, ezért is hívják last universal common ancestornak."


Sorry de akkor meg én nem értem.

Itt vagyok én ott van a kutyám kezemben a virágcsokor röpköd egy madár az égen talpam alatt hangyák stb.

Ezeknek mind közös őse a LUCA.


HOgy a luca egy egysejtű akármi vagy nem az most tök8.

Az a lényeg hogy az alatt nincsen "semmi" de ez nem azt jelenti nem is lehet hanem azt per pillanat nem ismerünk lejjebb semmit. Lehet hogy holnap már a luca lucája lesz a téma de ez is mindegy most.

2016. febr. 18. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A LUCA valószínűleg nem egyetlen élőlény volt... hanem közeli rokon élőlények egy olyan csoportja, akik valószínűleg szaporodni is tudtak egymással, de azért eléggé különböztek.

Tőlük örököltük a tulajdonságainkat. Mindegyiktől néhányat.

2016. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Továbbra sem bírom felfogni hogy nem bírjátok felfogni a kérdésem legalább.

Ahogy írtam tök8 totál mellékes hogy a luca 1 db élőlény vagy egy csoport. Teljesen és totál mellékes.

Nem ez a lényeg, de értitek ti a kérdésem csak a választ kerülitek. Csak tudnám miért.

2016. febr. 18. 20:04
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Én is csak az archeákról hallottam.

Viszont léteznek olyan lények, amelyek a DNS olvasásakor nem bázis3-asokat használnak, hanem 2-eseket vagy 4-eseket.

Talán itt érdemes keresni.

2016. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

archeákr


Na igen belőlük indult ki a kérdésem. Ha jól étem a luca egy fa (kötözködők kedvéért hasonlat csak) amelynek van ezer ága de csak egy töve.


Az ezer ág egyike vagyunk mi a többi ezer ág meg az összes többi élőlény. De akármennyi ág is van tő csak egy.


De honnan tudhatjuk hogy nem létezik egy másik fa?


Amely ágai itt élnek köztünk de valóban semmi közünk hozzájuk? ld archea vagy aperiodikus kristály

2016. febr. 18. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!