Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha a Földnek két...

Mi lenne, ha a Földnek két Holdja lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Korábban tettem fel egy kérdést, hogy mi lenne, ha nem lenne Holdunk. Kiváló, érdekes válaszokat kaptam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


De mi lenne, ha kettő lenne? Mégpedig úgy elhelyezkedve, hogy az egyikről sosem látnánk a másikat. (ha körnek képzeljük el, a középpont a Föld, és az átmérő két vége a két Hold)


Hogyan változna az ár-apály, a nők menstruációja, a csillagászat, stb.? Nálam ti ezt jobban tudjátok :)



2016. febr. 25. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Hát a nők menstruációját biztosan nem változtatná meg.
2016. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%

1-es, ebben tévedsz. A hormonképződésre ugyanis nagyon erős hatással van a hold állása. Teliholdkor a fiúk kanosabbak, a nők pedig több romantikára vágynak.

Viszont ha két hold lenne, valószínűleg kioltanák egymás ilyen irányú hatását.

2016. febr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen felállás egyébként nem is lehetséges, hogy sose látszódjon egyik a másikról. Az azt jelentené, hogy a két hold ugyanazon pályán mozog, ami nem tartós berendezkedés három égitest számára - főleg nem egy csillagrendszer bolygójaként. Nagyon rövid időn belül vagy módosulna valamelyik - vagy mindkettő - pályája, vagy egymásba ütköznének.

Tehát legfeljebb úgy lehet, hogy két különböző pályán keringenek, valószínűleg egymás rezonanciájában. Vagyis az egyik mondjuk 2x kerüli meg a Földet, míg a másik 1x vagy háromszor, vagy valami hasonló. Ez egyébként igen gyakori a Naprendszer holdjainál, égitestjeinél. Vagy a másik lehetőség, hogy olyan kicsik lennének, és olyan távolság lenne a pályájuk között, hogy gyakorlatilag elhanyagolható mértékben befolyásolnák egymás pályáját. Ez esetben viszont szabad szemmel csak nagyon picinek látszanának, vagyis nem lenne jelentős sem a Földre, sem az élővilágra gyakorolt hatásuk.

2016. febr. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért lehetetlennek nem nevezném.

Csak állati valószínűtlennek.

L1 és L3.

2016. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2


Én ezt nem vettem észre. Biztos vagyok benne, hogy a többség nincs így vele. Ezt csak beképzelik.

2016. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Miquel,


Es erre van barmi HIVATALOS vizsgalatod is, ami nem femina meg blikk?

2016. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sadam87 ***** válasza:
100%

#Miquel

Már volt téma korábban, eléggé úgy tűnik, hogy nincs összefüggés a holdciklus és a menstruációs ciklus között.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

Az alábbi linkben írtak sem igen támasztják alá az állításaidat.

[link]

De várom a te forrásaidat, amivel alátámasztod az állításaidat.

2016. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Háromtest-probléma

[link]

Még ez is elég nehéz feladat.

Sokkal valószínűbb, hogy a két hold két különböző pályán keringene.


Az árapály ciklus bonyolultabbá válna. A vízi majom szakaszban járó emberősnél kialakult volna egy olyan ciklus, ami alkalmazkodik a két holdhoz, de inkább a közelebbihez, aminek a közelsége miatt nagyobb a hatása. Mi ennek az eltorzult változatát éreznénk.


Ha pont előállna az általad vázolt helyzet, akkor nem lenne árapály. A női ciklus beállna valamilyen hosszra, talán két hónapra tizenkét napos vérzéssel, talán két hetente két napos vérzéssel; vagy amit az ősi majmoktól örökölt az ember.

2016. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 sadam87 ***** válasza:
100%

#8

Valóban három-test probléma áll fenn ebben az esetben, aminek nincs általános, analitikus megoldása, de pont ez az eset elvileg egyszerűen megoldható: ha a két hold pont egymással szemben helyezkedik el, akkor épp egymás L3 Lagrange-pontjában vannak (persze itt az is fontos, hogy a pálya - jó közelítéssel - kör alakú legyen). Erre utalt Wadmalac is a 4. válaszban.

A probléma az, hogy az L3 pont instabil, tehát ha kimozdul onnan az égitest, akkor nem fog oda magától visszatérni. Mivel más égitestek is befolyásolják kis mértékben a pályát, ezért nem fog tartósan egymással szemben maradni a két hold.

"A vízi majom szakaszban járó emberősnél..."

Azért azt szögezzük le, hogy a témával foglalkozó kutatók körében egyáltalán nem elfogadott a vízimajom hipotézis, sok kritikát is megfogalmaztak vele kapcsolatban. Tényként kezelni talán egy kissé túlzás.

"Ha pont előállna az általad vázolt helyzet, akkor nem lenne árapály."

Ezt nem igazán értem, miből gondolod. Szerintem épp, hogy erősebb lenne az árapály (már ha a két hold a jelenlegi Hold pályáján lenne épp egymással szemben, és a tömegük is megegyezne a létező Holdéval).

"A női ciklus beállna valamilyen hosszra, talán két hónapra tizenkét napos vérzéssel, talán két hetente két napos vérzéssel"

Ezzel kapcsolatban talán érdemes volna elolvasni a fentebbi hozzászólásokat.

2016. febr. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nekem nincsenek forrásaim. Sohasem voltam egy linkhuszár, aki ideollózza a mondandóját alátámasztó olvasmányokat. Nem érzem szükségét. Én elmondtam, amit tudok a dologról, ezzel részemről az ügy le van tudva.

De hogy ne hagyjalak "forrás" nélkül, 40 éves szexmúlt, és közel 50 kapcsolat talán elég tapasztalatot ad a témában.

2016. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!