Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne, ha a Földnek két...

Mi lenne, ha a Földnek két Holdja lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Korábban tettem fel egy kérdést, hogy mi lenne, ha nem lenne Holdunk. Kiváló, érdekes válaszokat kaptam.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


De mi lenne, ha kettő lenne? Mégpedig úgy elhelyezkedve, hogy az egyikről sosem látnánk a másikat. (ha körnek képzeljük el, a középpont a Föld, és az átmérő két vége a két Hold)


Hogyan változna az ár-apály, a nők menstruációja, a csillagászat, stb.? Nálam ti ezt jobban tudjátok :)



2016. febr. 25. 21:40
1 2
 11/14 sadam87 ***** válasza:

Kedves Miquel!

"De hogy ne hagyjalak "forrás" nélkül, 40 éves szexmúlt, és közel 50 kapcsolat talán elég tapasztalatot ad a témában."

Erre mit mondjak? Gratulálok!

Nagyon intim kapcsolatok lehettek, ha még a hölgyek hormonképződését is tudtad közben tanulmányozni.

2016. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Miquel, amit mondtál az nem magyarázat. Hiába volt már 50 nőd, ez még nem bizonyít semmit.
2016. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
25%
Más szóval fogalmazva, tettél egy légből kapott, alap nélküli állítást :)
2016. febr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bajban lennének a csillagászati távcsővezők, mert a halovány csillagokat újholdkor érdemes megfigyelni. Viszont 2 hold esetén mindig fent lenne egy. A legkevesebb fényt meg akkor kapnánk szerintem amikor minkét hold 50 %os lenne. :)

Ha körpályán mozognak akkor sajna olyan kifejezésektől is elfelejthetnénk mint a szuper hold. Viszont gyakrabban lenne hold és napfogyatkozás

(persze a 2 hold méretét/tömegét ugyanannyinak vettem meg az albedóját).

2016. márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!