Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi gyorsabb a fénynél?

Mi gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 16:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Van a fény. De annál gyorsabb a gondolat. Mert csak gondolunk egyet, és máris fényévekre lehetünk innen. De ott a szar. Mert gyorsabban beszartam, mint gondoltam volna.
2010. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
0%
peldaul a Föld ahogy kering a nap korul. sokkal gyorsabb.
2010. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
40%
A barátom magömlése.
2010. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim válasza:
43%
a fing XD
2010. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%
Nem, hivatalosan nincs semmi, ami a fénynél gyorsabb lenne. A hivatalosan azt jelenti, hogy a mai napig még nem fedeztek fel ilyen dolgot, de azt hiszem Einstein vagy Hawking be is bizonyította, hogy nem is létezhet semmi, ami a fénynél gyorsabban, vagy pont ugyanannyival tudna menni, ezért az is lehetetlen, hogy valaha is fénysebességgel száguldozhassunk az űrben. A bizonyítást már nem ismerem.
2010. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Silber ***** válasza:
82%

Egyesek szerint az az etióp, aki a menzára tart.


A viccet félretéve: A tudomány jelenlegi állása szerint a fénynél semmi sem lehet gyorsabb, sőt, a fény sebességét is csak megközelíteni lehetséges, elérni sohasem (természetesen maga a fényen kívül).

2010. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

csakhogy tisztázzuk: a Föld a fénysebesség töredékének sebességével kering a Nap körül.

am meg a mai ismereteink szerint semmi nem gyorsabb a fénynél.

2010. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim válasza:
85%

A föld sebessége a nap körül nagyjából 30km/s, s a fény szerintem ennél kb. 10000-szer gyorsabb.

Amúgy szerintem Superman meg az olajozott villám gyorsabb a fénynél!! :D

2010. ápr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
41%
Buta vagy vazze, a fénysebesség (és bármelyik másik elektromágneses hullám sebessége, 3x10^8 m\s) egy határsebesség, amit megközelíteni meg lehet, de elérni nem, mert ahogy közelítjük a fényebességet, úgy növekszik a tömeg, és mivel F=mxa, a fényebesség közelében nincs az az erő, ami tovább gyorsítana. és a +egy csoki: mivel Einstein elméletében az időről a sebesség a nevezőben (a négyzeten) szerepel, ezért minél jobban közelítjük a fénysebességet, annál lassabban telik az idő. A csábító gondolat most nyilván megfordult a fejedben, hogy akkor ha gyorsabban haladsz, akkor tovább fogsz élni. Ez persze legalább akkora hülyeség, mint amekkora te vagy, mert az összefüggés nem lineáris, hanem négyzetes, és a legmagasabb elért sebesség a mach3 közelében van. Hogyha egész életedben a hangsebesség háromszorosával utaznál, akkor valóban tovább élnél, legfeljebb 0,00001 másodperccel. Szerintem próbáld ki! Ha eléred a hangsebességet, akkor pedig megáll az idő, ha túlléped, akkor pedig visszafele fog peregni.
2010. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
58%
hát nem tudjátok?----CHUCK NORRIS!!!-------
2010. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!