Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az árnyék 2 dimenziós?

Az árnyék 2 dimenziós?

Figyelt kérdés

2016. márc. 2. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl. egy falra vetített árnyékról van szó, az 2 dimenziós, de egyébként ha a térnek arról a részéről, ahova nem jut el a fény, az 3 dimenziós (ez jól látszik, ha pl. valamit ködben világítanak meg).
2016. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Az a felület ahol van az árnyék a nem csak sík lehet akkor 3 dimenziós. De ez csak egy modell, abszolút sík felület nincs csak a matekba. Sőt ha a részletekre kitérünk akkor 4 dimenziós mivel fizikai objektum a téridőben létezik ahol az idő egy speciális dimenzió.
2016. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mit értünk árnyék alatt?

A felületre eső árnyékfoltot?

Ott az egy felületi vetület, egy elméleti síkon lehetne 2D, csak gyakorlatilag nincs valódi sík.

De árnyék alatt érthetem a fénytől kitakart térrészt, pontszerű fényforrás esetén az árnyékban lévő csonkakúp térfogatot is.

2016. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
"pontszerű fényforrás esetén az árnyékban lévő csonkakúp térfogatot is" - már miért lenne pont csonkakúp? Egy négyzet árnyéka pl. csonkagúla. Egy síkidom spekuláris árnyéka hasonló síkidomok halmaza, melyek felülete négyzetesen arányos a csúcstól mért távolsággal. (Nem tudom, hogy hívják az ilyen testet, plusz belekevertem egy fotós szakszót is, amit lehet, hogy a fizika nem ismer.)
2016. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
Nem tudom, mi lenne a helyes kifejezés erre a tárgykontúr profilú szélesedő alakzatra, a gúla meg a kúp is sántít. :)
2016. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!