Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Schwarzschild-sugár kiszámítás...

Schwarzschild-sugár kiszámítása, levezetése?

Figyelt kérdés
Ha valaki kiszámítaná, levezetné nekem akármelyik bolygó/csillag Schwarzschild-sugarát nagyon megköszönném, mert már régóta próbálkozok vele, és egy löket jól jönne... A gravitációs állandót (G) - ha külön kérhetem - taglalja; nem teljesen tiszta a származtatott mértékegységgel való művelet... ( m^3*kg^-1*s^-2 )

2016. márc. 7. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A "G" az egy univerzális állandó, mértékegysége kijön a Newton-féle vonzási törvényből, ha ezt átírod alapegységbe, akkor triviális.

A Schwarzschild-sugárra meg van egy képlet, fejből nem tudom, de ez megtalálható biztosan az interneten.

2016. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult. A Schwarzschild-sugár az az eseményhorizont sugara, vagyis az a távolság, amelyről már a fény sem képes elhagyni egy égitest felszínét. Ez ugye 300.000 km/s, tehát a szökési sebesség képletének eredménye ennyinek kell legyen. Tömegnek meg kitalálsz valamit, amekkora tömegű fekete lyuk sw-sugarát szeretnéd megtudni. Behelyettesítesz, rendezel, és ennyi.
2016. márc. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Példa, a Nap:

r = 2 * 6.674*10^-11 * 1.989*10^30 / (3*10^8)^2 ≈ 2950 m

azaz kb. 3 km

2016. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!