Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a kékes színű objektum?

Punto28 kérdése:

Mi az a kékes színű objektum?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Afelöl érdeklődök,hogy mi az a kékes valami ami a vénusszal egy időben gyönyörű szépen látható a sötétedő égbolton,és érdekesen pulzál.Bolygó vagy csillag?A nevét is megköszönném!!!
2016. márc. 17. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos a Vénuszt láttad? csak azért kérdezem, mert ma Vénusz ma még 4 óra előtt lenyugodott, akkor meg még bőven nem volt sötétedő égbolt.
2016. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Üdvözöllek!Ennyire kezdő volnék?!!:O Hát az a fényes csillag ami legelőször jön fel a sötétedő égboltra az nem a vénusz??De tuti hogy valamelyik bolygó(de melyik) mert nagyon fényes!!?Ez melett kiváncsi vagyok mi az a kéken pulzáló(csillag) az égen?!!
2016. márc. 17. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:

az Uránusz volt valószínűleg, amit láttál, de tessék, használd ezt:

[link]

2016. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Uránusz túl messze van ahhoz, hogy fényes csillagnak titulálhassuk. Annál legalább 20-50 másik csillag sokkal fényesebbnek látszik.

Én a Szíriuszra tippelnék inkább, az szokott olyan nagyon éles kék színűnek látszani. Az Orion csillagkép bal alsó csillagától nem messze található az égbolton, könnyű kiszúrni, az egyik legfényesebbnek látszó csillag.

2016. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!! Én sem bolygóra tippelnék mivel ez pulzáló hatást mutatott!! És a másik folyamatos fehér erős fényű vajon mi lehet?? Ha nem a Vénusz akkor talán a Jupiter vagy a Szaturnusz?!! Ez az éjszakai égbolt legelső fényes csillaga!!
2016. márc. 18. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
A Szaturnusz túl halovány, nem sokkal fényesebb mint az Uránusz. A Jupiter lehetne, mert az tényleg fényes szokott lenni, de az mostanság keleten látszik, míg a Hold inkább délnyugat felé.
2016. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már úgy értem, amikor mindkettő látható az égen.
2016. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!