Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látjuk a csillagokat...

Miért nem látjuk a csillagokat az űrben?

Figyelt kérdés

Ez mindig felmerül bennem és nem értem, hogy amikor éjszaka látni tiszta égen szmog meg minden nélkül a csillagokat, sokszor még város néhány területén is akkor az űrben készült felvételeken (műholdakról vagy a legujabbak most otthoni drónokról) miért nem látni, csak a feketeséget?

Persze gondoltam már arra, hogy mert süt a nap és ez olyan hatás, hogy ha beállok egy utcai lámpa alá és úgy nézek az égre, akkor nem fogom látni a csillagokat a fényszennyezés miatt, ugyanemiatt nem látni őket a városból sem, rendben de akkor meg miért nem találok videókat a föld másik aktuálisan sötét oldala felől készült képeket, akkor még a holdat is láthatnánk a csillagok melett, vagy még akkor se látnánk a Nap miatt?

Akkor miért láthatjuk a Földről?



2016. márc. 22. 17:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja még hozzáteszem hogy nem lenne gond a sötét oldalra menni csak mert ott sötétebb van, hiszen ott is van viszonyítási pontként a Föld, másrészt pedig egy vagy kettő videót találtam eddig műholdakról, gyorsított videó és ott elvileg látszanak a csillagok viszont más valós idejű videóknál meg nem pedig ugyanakkora magasságba vannak és az otthonról felreptetett drónok is már majdnem vagy szintén műhold magasságba vannak azok biztos hamisítatlan felvételek és azokról sem látni csillagokat.
2016. márc. 22. 17:34
 2/9 A kérdező kommentje:

Na közbe találtam, azért a kérdést kint hagyom annak akit még érdekelt ez, mindig csak a napot látni az űrben ott készülnek a videók, remélem ez tényleg valódi, annak tűnik mondjuk én fényesebbnek gondoltam az űrből nézve a csillagokat persze gondolom azért szabad szemmel más lenne.

https://www.youtube.com/watch?v=FG0fTKAqZ5g

Itt van annak is aki nem akar regisztrálni csak hogy megnézhessen egy szaros linket:

/watch?v=FG0fTKAqZ5g


watch?v=FG0fTKAqZ5g


youtube.com/watch?v=FG0fTKAqZ5g

2016. márc. 22. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nappal azért nem látjuk a csillagokat, mert a légkörön szóródik a Nap fénye, és az elnyomja a csillagok fényét. Ahogy írtad, túl halványak a csillagok, a légkörről jóval nagyobb fényt kapunk egy csillag irányából.


2. A kamerák általában azért mutatják sötétnek az eget, mert az érzékenységük egy világosabb objektumra van beállítva, pl. holdfelszínre, földfelszínre, stb. Érzékeny kamerákkal lehetne látni a csillagos eget, csak akkor minden más túl világos lenne. Általában a csillagokat nem könnyű fotózni, az emberi szem ilyen szempontból sokkal jobb "szerkezet". :)

2016. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ahogy látom nem sokat tévedtem legalább, mindenesetre ma már pár százezres drónnal is fel lehet repülni az űrbe, úgyhogy talán hamarosan lesznek jó képek.
2016. márc. 23. 17:30
 5/9 anonim ***** válasza:

"ma már pár százezres drónnal is fel lehet repülni az űrbe"


Ez érdekelne. Tudsz linket erről?

2016. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=rpBnurznFio


youtube.com/watch?v=rpBnurznFio


/watch?v=rpBnurznFio

2016. márc. 25. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem semmi videó!

De ez nem kapható kereskedelmi forgalomban. :)

2016. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szerintem meg igen, de ha nem sem telik el 1-2 év és már igen.

Egyébként biztos vagyok benne hogy kapható, mert nézd meg a drónok óta egy csomó videó van, hogy hamburger az űrben meg első sőr az űrben meg első legóemberke az űrben meg stb.

2016. márc. 26. 08:23
 9/9 anonim ***** válasza:

A légtér ennyire nem szabad préda. Biztos vannak ilyenek, de meglepődnék, ha legálisak lennének.


Na mindegy, nem vitázni akarok. A lényeg, hogy érdekes. :)

2016. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!