Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom eldönteni azt,...

Honnan tudom eldönteni azt, hogy egy gáz egy gázpalackba töltés után cseppfolyós lesz-e, vagy továbbra is halmazállapotú marad?

Figyelt kérdés
Mondjuk a Cl2, vagy CO2, vagy H2, vagy N2, vagy Ar, vagy NH3, vagy O2, vagy SO2 ezek cseppfolyósak lesznek, vagy maradnak gáz halmazállapotúak? Mitől függ?

2016. ápr. 9. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy anyag cseppfolyós lesz e, vagy gáz halmazállapotú, az függ a hőmérsékletétől és a nyomásától.

Leginkább onnan tudod eldönteni ezek ismeretében, hogy megnézed az adott anyag fázisdiagtamját ( Lásd [link] ).

Fun fact: a levegő szobahőmérsékleten nem cseppfolyositható.

2016. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Időközben meg lett a válasz:

Ha az adott gáz kritikus hőmérséklete szobahőmérséklet felett van, a gáz cseppfolyós (CO2, Cl2, SO2, NH3), ha szobahőmérséklet alatt, gázhalmazállapotban (N2, O2, Ar, H2) van jelen.

2016. ápr. 9. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább így fogalmaznám meg:

"Ha az adott gáz kritikus hőmérséklete szobahőmérséklet felett van, a gáz cseppfolyósÍTHATÓ, ha szobahőmérséklet alatt, akkor nem cseppfolyósítható, azaz szobahőmérsékleten tetszőleges nyomáson gázhalmazállapotban van jelen."

2016. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!