Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kiszamolni egy...

Olvastar kérdése:

Hogyan lehet kiszamolni egy test sulypontjat egy 3D haloban?

Figyelt kérdés
Ha adott egy 3D halo (teszem azt egy rubik kocka jelkepezhet egy 3x3as halot) akkor hogyan szamolom ki a sulypontot ha minden egyes kockanak mas a sulya?

2016. ápr. 20. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a háló megnevezés a kérdésedben elég félrevezető, 3D körökben ez poligonhálót jelent, nem kis kockákból összerakott testet.


Ha kis kockáid vannak, akkor a kockák helyvektorainak a súlyozott átlaga lesz a tömegközéppont. Tehát ha van mondjuk ezer kockád, melyeknek helyvektorai x1, x2, ... x1000, a kockák tömege pedig m1, m2, ... m100, akkor a súlypont:


(m1*x1 + m2*x2 + ... + m1000*x1000) / (m1 + m2 + ... + m1000)

2016. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátehettem volna, hogy egy kocka helyvektora alatt a kocka középpontjának koordinátáit értjük.
2016. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Lehet hogy most hulyeseget kerdezek, de ezt meg lehet oldani x, y, z, koordinta es a kocka sulyaval? (A poligonok kockakat alkotnak amik egykent ervenyesulnek. Ebbol epul fel a nem eppen szabalyos alak. De ha a kockara meg tudom csinalni menni fog eztreme alaku testekre is)

A vektor azert nem annyira okes, mert nem feltetlen szabalyos alakzatrol beszelunk, es ott aztan a kozeppontot is bajos meghatarozni. Esetleg vegyek egy testen kivuli origot es viszonyitsak ahoz?

2016. ápr. 20. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok kis kockád van, különböző tömegűek, és azok közös tömegközéppontját keresed? Mert akkor pontosan azt kell csinálni, amit írtam. Minden egyes kocka középpontjának lesz egy (x, y, z) vektora, és azokat kell a tömegükkel egyesével megszorozva összeadni, majd a teljes tömeggel leosztani.


Ha nem érted, hogy mi az, hogy teljes vektorokat adunk össze, akkor csináld úgy, hogy először az x koordinátákat súlyozva átlagolod, aztán az y koordinátákat, aztán a z koordinátákat. Ez a három érték lesz a tömegközéppont három koordinátája. Teljesen mindegy, hogy hová teszed az origót.


Rosszul értettem a kérdésed? Nem sok kis kockád van?

2016. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!