Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a 4 dimenziót időnek...

Csatrad kérdése:

Ha a 4 dimenziót időnek tekintjük és az időt egy statikus elemnek előre és hátra, akkor a csak abban a 4-ben történt változás (ami oldal irányú az idő sávban) az, hogyan jelenik meg az első 3 együttesében?

Figyelt kérdés

Szóval van egy alany (ember) aki a megfigyelő. Normál 3 dimenzióban, plusz egy lebyomatot él meg ami a 4 statikus idő. (mint egy magnoszallag)


Masodik alany egy amorf elő test ami képes újrarendezni a statikus időt.

Mint a magnófej újra író feje, ami egy sebességgel halad az idő lejátszási sebességgével. Szóval mikor ez végez egy mozdulatot ami csak a 4 dimenzióban teszi, akkor szerintem az elmozdulását a 3 alap-dimenzióban nem kéne, hogy lássuk, mert az csak a 4 dimenzió vektorán van. Most itt vagyok leállva, hogy ez most akkor egy merőleges vektor az alap irányú folyásra, vagy ez párhuzamosan történik mellette?



2016. máj. 10. 14:29
 1/6 Tislerics Máté ***** válasza:

Fú hát elég nyakatekerten fogalmaztál. Nem biztos, hogy helyesen értelmezem a kérdést...


Egy olyan hipotézist el tudnék képzelni az idő irányához viszonyított merőleges irányú utazásra, hogy a párhuzamos univerzumok között utazol. Tehát megnézhetnéd, milyen más módon zajlódott le a valóság azon szelete a időnek ahonnan elindulsz (oldalra) az időben. Minél messzebb mész merőlegesen, annál eltérőbb párhuzamos univerzumokat látnál a miénkhez viszonyítva.


Amit leírtam az egy lehetséges módja ELMÉLETBEN az idő irányához viszonyított merőleges irányú utazásnak. De nem vagyok biztos abban, hogy jól értelmeztem a kérdésed.

2016. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"végez egy mozdulatot ami csak a 4 dimenzióban teszi"


Ilyen mozdulatot nem tud tenni, illetve úgy tudja, hogy nem mozog, csak ül. Ekkor a 3 térdimenzióban nem változik a helyzete, csak az időben halad előre.

Amúgy az időt, mint dimenziót merőlegesnek tekintjük mindhárom térdimenzióra.

2016. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy mindig mindenki fénysebességgel mozog a téridőben.

Ha a térben áll, akkor az időben megy előre fénysebességgel.

Ha a térben mozog, akkor az időben annyival lassabban megy (vektorösszeg).

Ha a térben fénysebességgel mozog, akkor az időben áll (nem öregszik) !

2016. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommebteket, sajnos nem vagyok szaki, de szeretném értelmezhető információként átadni egy ilyen jellegű eseményt.


Át fogalmazva, annyi, hogy mint a telekinézis a jelenben, ha ugy cselekszel, hogy az az adott idő vonal jövőjében történik meg (annak egy szakaszában) akkor azt, hogyan láthatjuk 3 illetve 4 dimenziós entitásként?

2016. máj. 11. 00:30
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
sokszor emlegettem már, hogy az időt negyedik térdimenzióként kezelni hibás hozzáállás, szerintem itt is ez zavar be csúnyán.
2016. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyet értek, de ha csak egy kicsit is igyekszünk a valóság közelében maradni, akkor csak az idő maradt, mint extra dimenzió.


Comic relife cimen csak annyival zárnám a témát, hogy egy lényről let volna szó aki köszön minden dimenzióban, igy mi normális emberek 3szor látjuk köszönni, aztán a negyediknél csak lemerevedik, mert abban a dimenzióban már nem látjuk.

2016. máj. 11. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!