Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Imádom a kémiát és a fizikát....

Imádom a kémiát és a fizikát. Minek tanulhatnék?

Figyelt kérdés
Tudnátok mondani olyan tudományágakat, szakterületeket és elhelyezkedési lehetőségeket? (Pl. Cern, Svájc)

2016. máj. 15. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
McDonalds, Tesco, Obi
2016. máj. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha pénz akarsz keresni akkor gépész vagy villamosmérnöknek


ha perverzen szereted a TTK-t akkor fizikára vagy kémiára

2016. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gépész-, villamos- vagy vegyészmérnök
2016. máj. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ELTE-n van kémia és fizika is. bsc-k, ami arra jó, hogy elmehetsz tovább msc-re. Onnan viszont már nagyon széles lesz a kör, ahová továbbmehetsz.
2016. máj. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Bárminek is tanulsz, ne feledd, hogy a CERN, mint munkahely, fényévekre van még hozzád!
2016. máj. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vegyészmérnök, biomérnök. itt nagyon sok kémia van és fizikás tárgyak is vannak,meg matek. gondolom azt is szereted, fizikát elég nehéz szeretni úgy,hogy a matek nem barátod:D

ezenkívül elmehetsz fizika vagy kémia szakra.

és az összes többi mérnöki szak jó lehet. de azokban már nincs olyan sok kémia 1-2 félév talán anyagismeret.

környezetmérnökiben viszont több a kémia. ha érdekel olvasgass utána.

2016. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Gépészmérnök, vegyészmérnök, biomérnök, TTK-n kémia, fizika.

Tetszik, hogy egyből a Cernben gondolkodsz :D Sok magyar dolgozik ott, amúgy, voltam ott üzemlátogatáson pár éve :)

2016. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben vegyész vagy villamos mérnökként tanulnék tovább. De ha a kémiát jobban szereted akkor én a helyedben a gyógyszerészet és gyógyszergyártás területén gondolkodnék nagyon, mert ugye a gyógyszer mindig kell, és a gyógyszer iparba van a legstabilabb lehetőség arra hogy ne kelljen azon aggódnod mikor jön egy válság és mikor bocsátanak el leépítés miatt. Én akár több ágon is tanulnék, akár vegyi gép mérnökként is tanulhatsz, ha arról van szó.
2016. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez nem BTK! ;-)


Én is szeretem a fizikát, de a mérnöki szakokat utálom. Azokon nincs meg az az alaposság, ami a fizikában, ott nem kell tudni az egyenletek eredetét, csak tud használni és egyéb ilyen dolgok. Én úgy meg sose tudnék semmit megérteni igazán mélyen. Érdemes lehet ezen is elgondolkodni. Egyébként fizikusként lehet egyetemen tanítani + ott az MTA. Ezek persze olyan fizetést adnak, hogy az életben nem fogsz tudni előrejutni, maximum ha kihajtod magad 50 éves korodig, utána már adnak egy olyan összeget, amire azt mondom, hogy kezd korrekt lenni (de még az se az). Viszont fizikusként is ellehet helyezkedni cégeknél. Nem rég néztem egy álláshirdetést, ahova mérnök, fizikus vagy matematikus végzettségű embereket kerestek, mert numerikusan kellett modellezni különböző folyamatokat a gyártáshoz. Ezt meg egy fizikusnál vagy a fizikára épülő más tudományágakban jártas embereknél aligha tudja bárki is jobban, szóval lehetőségek vannak, csak hogy élni is tudj velük jónak kell lenni. Szóval bármire is mész, rengeteg ajtó lesz előtted (a CERN-i is), de hogy ki is nyithasd őket ki kell dolgozd a lelkedet is az egyetemen, no meg utána is.

2016. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehetsz fizikus,kémikus,vegyészmérnök,gyógyszerész,feltaláló,kutatómérnök,villanyszerelő vagy természet fizikus vagy kémikus. JA és ezek sok pénzzel járnak
2017. dec. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!