Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanuljam a fizikát?

Hogyan tanuljam a fizikát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen egyre jobban nehezedik a fizika most középiskolába és valahogy kezdek elveszni. Színötös voltam és még egyenlőre vagyok belőle, de nem bírok belegondolni ebbe az általános részébe mikoris ügyeskedünk a képletekkel. GYAKORLATBELI SZEREPÉBEN SINCS MEG NAGYON, CSUPÁN CSAK AZ ELMÉLETI FIZIKA MEGY ÚGYAHOGY. Tehát nem mondhatni hogy 100%-osan értem úgy a gyakorlatban nagyon nehéz elképzelnem. LEÍRHATATLAN A DOLOG. Akkor kb. az adott témáig míg bennevoltunk tudtam ezeket a számolásokat és jól megírtam a dolgozatot utána pedig huss, elrepült sokminden.

Valami hatásos dolgot tudna ajánlani valaki? Újra rágjam át azokat az anyagrészeket és keressek gyakorlati példát a neten? Tehát a képletek memorizása az csakis a tanuláson múlik az tény, de a PLUSZ dolog hogy a gyakorlatba hogyisvan ez meg az.. Vagy fogadjam el hogy ez a fizika és pont?



2016. jan. 19. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Matematikát kell hozzá gyakorolni, ha nem megy az egyenletrendezés. Nem tudom, milyen témakörnél tartatok/milyen szinten, de nehezzen tudom elképzelni, hogy ez nagy nehézséget okozzon, hiszen a fv. táblából mindent kiírhattok.

Persze megjegyzem, a fizikát csak az tudhatja jól, aki nem használ fv. táblázatot, hanem inkább minden képletet levezet. Na ez fizika. De hogy képleteket másolgatunk, mint érettségin is, az igen távol áll a fizikától...


Ha az elméletet nem érted, akkor lapozgasd a Holics féle fizika könyveket, abba minden le van írva, ami kell középszinten.


Ha példát akarsz gyakorolni, akkor meg szerezd be a Dér-Radnay-Soós féle példatárat, abban minden részletesen ki van dolgozva.

2016. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha igazán meg szeretnéd érteni a fizika lényegét úgy, hogy ne illanjon el, akkor olyan feladatokat kell megoldanod, amelyek a szimpla képletbehelyettesítésnél bonyolultabbak. Eközben pedig megeshet, hogy szükség szerint újra és újra el kell olvasnod az elméleti részt is, illetve végigrágni tanulságos kidolgozott példákat. A fentebb javasolt könyvek tökéletesek lesznek ehhez.
2016. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úúú, ezer köszi a válaszokat. Rendben megnézem ezeket a dolgokat akkor. :)
2016. febr. 1. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!