Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászati távcső. Melyik...

Csillagászati távcső. Melyik lenne a jó választás?

Figyelt kérdés

Szeretnék komolyabban foglalkozni a csillagászattal és úgy döntöttem veszek egy új távcsövet, mert ami van, az eléggé, gyenge tudású.

Jó lenne 70-80e Ft alatt maradni és majd, ha kicsit jobban kitanulmányoztam, akkor beruházni fejlesztésekre.

Sok távcsövet néztem és sok emberrel beszéltem, de jobban szeretem, ha még több véleményt hallok, tehát gondoltam itt is megkérdezem.

Egyik barátomnak egy SkyWatcher 130/900mm-es távcsöve van, azt is néztem az olyan 67e. Ilyen árban esetleg tud valaki mondani jobbat ? Sok ember panaszkodott az EQ2-re, viszont sokan meg nem, tehát most nem tudom eldönteni, hogy milyen.

Vagy, ha ezt a távcsőt választom, akkor 10e Ft körül milyen újítást éri meg mellé vásárolni ?

A válaszokat és a javaslatokat előre is köszönöm.



#csillagászat #távcső #SkyWatcher 130/900mm
2016. máj. 16. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
A 130/900 egy nagyon jó,de þenyleg csak egy belépőkategóriás távcső.Eq2vel bolygók és a fényesebb csillagködök megfigyelésére teljesen alkalmas egy kezdőnek.Viszomt ha utána sokkal komolyab fejlesztésekre gondoltál,teszem azt asztrofotózás,akkor érdenesebb egy komoly szettel indítani,mivel sok lehet a fejlesztés.gondolj csak bele.ha efölé mesz egy kategóriával az egy EQ3 és egy 150/750-es newton.akkor már 200E Ft felett vagy éd még ott a mostra tervezett szett ára.én amondó vagyok,hogyha tényleg komolyan akarsz vele foglalkozni akkor gyűjtögess egy komolyabb felszerelésre.De ha annyira azért mégse akarod túl komolyan venni,csak egy kicsit jobban mint most,akkor amit írtál az egy jó választás.
2016. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A kérdésemet végig olvasva pár fontos információt kihagytam.

Elsősorban mélyégre szeretnék távcsőt venni, a bolygók már annyira nem izgalmasak, inkább a galaxisok, ködök és társai.

Illetve a fényszennyezettség nagyon minimális, ugyanis kis falun lakok.

+ igen pont eltaláltad későbbiekben szeretnék készíteni pár fotót is.


Szóval ezekkel a feltételekkel is úgymond kezdésnek (a mostani távcsövet nem számítom bele, mert az tényleg egy gyenge típus) jó a SkyWatcher 130/900mm ?

2016. máj. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!